Otwarte oprogramowanie dla sklepu komputerowego

Ostatnio zacząłem zastanawiać się czy istnieje jakieś otwarte oprogramowanie na linuxa w pełni pozwalające prowadzić sklep komputerowy? Czy niestety konieczne jest posiadanie windowsa i programów typu płatnik i reszty służacej do księgowania, magazynu, fakturowania…itd.?

I też czy istnieje otwarte oprogramowanie pozwalające w pełni prowadzić jakąkolwiek inną działalność?

Nie pytam o emulowanie windowsowych programów za pomocą wine i jemu podobnych projektów.

Oczywiście że istnieją takie programy, nawet pod windowsa, są zwykle jednak ubogie. Szukaj na google, ja kiedyś potrzebowałem i znalazłem dla ojca, jednak on szybko przeszedł na płatne odpowiedniki.

Pod windowsa to jest tego zatrzęsienie, ale pod linuxa to jeszcze nie słyszałem aby był jakikolwiek program tego typu.

Cóż… Czekam na kolejne odpowiedzi.

To jest dobre rozwiązanie ale musisz się liczyć z ograniczeniami. Mimo tego, że producenci oprogramowania coraz częściej zauważają linuksa to jednak programów biznesowych nie jest zbyt dużo (zbyt dużo mam na myśli - nie tyle co na windowsa).

http://www.linuxwbiznesie.pl/