Otwierajaca sie zakładka z reklamą: the-lucky-winner.com


(Pawel) #1

Witam,

korzystam z Firefoxa. Przy przerzucaniu między zakładkami co parę kliknięć samoczynnie otwierała mi się dodatkowa zakładka z reklamą jak w temacie. Żadne dodatki ani rozszerzenie nowe się nie pojawiły. Jedyne co, to przedwczoraj pojawiła się aktualizacja Javy, którą zainstalowałem. Jak teraz sprawdziłem wyświetla się komunikat: "Dodatek Java Platfrom SE 7 U9 (10.9.2.5) został zgłoszony jako powodujący problemy z bezpieczeństwem lub stabilnością", więc go wyłączyłem. Uruchomiłem Explorera żeby sprawdzić czy ma ten sam problem, ale nie, z Explorerem wszystko w porządku. Co więcej jak wróciłem do Firefoxa to problem zniknął.

Domyślam się że problem pojawił się w momencie gdy przy ściąganiu pliku w nowym oknie wyskoczyła reklama. Kiedy próbowałem ją zamknąć otworzyło się małe okienko z przyciskiem [OK]. Nierozważnie i z rozpędu kliknąłem [OK] zamiast Alt+F4... Strona z plikiem to było chyba Shareebees lub Moverel, nie jestem pewien ale przestrzegam. Poniżej logi z OTL:

OTL - http://www.wklej.org/id/925266/

Extras - http://www.wklej.org/id/925269/

Będę wdzięczny za sprawdzenie.


(Acorus) #2

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”


(Pawel) #3

Zapomniałem dać znać że po skanowaniu problem zniknął. Dzięki!