Otwieranie dokumentów tekstowych

Witam,

Posiadam Windowsa 7 Pro. Dziś zainstalowałem office 2003 i gdy otwieram dokumenty wcześniej już stworzone w Wordzie 2003 otwierają mi się one w Word Padzie i albo są kwadraty, albo bardzo dziwna czcionka. Jeśli chcę wybrać z listy Worda jako iny program za pomocą którego chcę otworzyć plik nie widnieje on tam. Jednak gdy otworze pustego Worda i potem wezmę plik > otwórz i wyszukam dany plik wtedy wszystko jest ok.

I mam pytanie gdzie można ustawić aby Word był domyślnym programem do otwierania plików tekstowych, bo na razie po mimo zainstalowanego pakietu jest to nadal Word Pad?

Kliknij prawym klawiszem myszki na dokumencie, rozwinie sie menu i wybiesz otwórz za pomocą. Następnie wskazujesz program domyślny i wyszukaj Worda. Będzie on w C:\Program files\Microsoft Office\Office11 i znajdź ikone z worda. Powinna byc podpisana jako Winword. Potem zastosuj i ok. Powinno być dobrze :slight_smile:

Dzięki już właśnie do tego doszedłem.

Poszukałem w katalogu Offica skrótu wybrałem i jest ok.

Dzięki

Dodane 09.12.2009 (Śr) 19:11

Witam,

Niestety problem powrócił. Otwieram worda pisze coś w nim a potem zapisuje jako dokument programu Word. Jednak widnieje on i tak jako word pad i nie jest możliwe jego otworzenie bo wyskakują kwadraty. Gdy wybieram otwórz za pomocą i szukam skrótu worda to też się nie otwiera. Żeby otworzyć plik muszę otwierać worda i go wyszukiwać. Jak zrobić żeby word był domyślnym programem? Czemu tak się dzieje?

Proszę o rady…