Otwieranie dokumentów tekstowych

(system) #1

Witam,

Posiadam Windowsa 7 Pro. Dziś zainstalowałem office 2003 i gdy otwieram dokumenty wcześniej już stworzone w Wordzie 2003 otwierają mi się one w Word Padzie i albo są kwadraty, albo bardzo dziwna czcionka. Jeśli chcę wybrać z listy Worda jako iny program za pomocą którego chcę otworzyć plik nie widnieje on tam. Jednak gdy otworze pustego Worda i potem wezmę plik > otwórz i wyszukam dany plik wtedy wszystko jest ok.

I mam pytanie gdzie można ustawić aby Word był domyślnym programem do otwierania plików tekstowych, bo na razie po mimo zainstalowanego pakietu jest to nadal Word Pad?

(Stały_bywalec) #2

Kliknij prawym klawiszem myszki na dokumencie, rozwinie sie menu i wybiesz otwórz za pomocą. Następnie wskazujesz program domyślny i wyszukaj Worda. Będzie on w C:\Program files\Microsoft Office\Office11 i znajdź ikone z worda. Powinna byc podpisana jako Winword. Potem zastosuj i ok. Powinno być dobrze :slight_smile:

(system) #3

Dzięki już właśnie do tego doszedłem.

Poszukałem w katalogu Offica skrótu wybrałem i jest ok.

Dzięki

-- Dodane 09.12.2009 (Śr) 19:11 --

Witam,

Niestety problem powrócił. Otwieram worda pisze coś w nim a potem zapisuje jako dokument programu Word. Jednak widnieje on i tak jako word pad i nie jest możliwe jego otworzenie bo wyskakują kwadraty. Gdy wybieram otwórz za pomocą i szukam skrótu worda to też się nie otwiera. Żeby otworzyć plik muszę otwierać worda i go wyszukiwać. Jak zrobić żeby word był domyślnym programem? Czemu tak się dzieje?

Proszę o rady..