Otwieranie dziwnej strony podczas startu Windows 10

Na nowo postawionym systemie Windows 10 zauważyłem uruchamianie się dziwnej strony internetowej zaraz po zalogowaniu się do systemu. Strona ta pokazuje się na pasku zadań, nie można jej zmaksymalizować i wyłącza się po upływie około 3 sekund. Podczas pokazywania się strony znika tapeta i zamiast niej pojawia się czarne tło.

Strona na podglądzie wygląda następująco:
1

Na komputerze zainstalowany jest antywirus G-Data która nic nie wykrywa, dodatkowo skanowałem system za pomocą “Kaspersy Virus Removal Tool” oraz przy pomocy AdwCleaner i Malwarebytes. Żadne z narzędzi nie wykrywa żadnego syfu.

System jest oryginalny, wszystkie zainstalowane aplikacje pochodzą z zaufanych źródeł (dobreprogramy lub ze stron producentów danego oprogramowania). Jakieś pomysły co to może być?

Zapodaj logi z FRST może ktoś je sprawdzi. Podejrzewam infekcję malware’em.

1 polubienie

Wygląda mi to na jakąś starą instalkę slimjet z dorzuconym Firefox 3.6.

1 polubienie

Przenoszę temat do działu bezpieczeństwo
Wykonaj skan programem FRST z tego wątku i wklej wyniki na pastebin.com

Przesyłam skan FRST
FRST: https://pastebin.com/GBcMfk8g
Addition: https://pastebin.com/JKfhy26Y

Sprawdź czy znasz ten plik “C:\bg\hiden_bg.bat”, ponieważ uruchamia się wraz z systemem, jeśli go nie znasz to wrzuć jego zawartość tutaj, a jego samego usuń.

W programie ccleaner w zakładce narzędzia -> autostart -> zaplanowane zadania, usuń wszystkie zadania, ponieważ nie ma tam nic ważnego, a nie podoba mi się EOSNotify.

Potem w ccleaner zrób skan rejestru, robiąc jednocześnie jego kopię zapasową oraz usuń niepotrzebne pliki

Przydałby się jeszcze log shotcut by zobaczyć czy nic innego nie uruchamia się z systemem

Plik hiden_bg.bat stworzyłem własnoręcznie służy on do uruchamiania aplikacji “Bginfo” która ma wyświetlać adres IP na pulpicie. Zrobiłem go w taki sposób aby nie pokazywało się okienko konsoli przy starcie systemu. Wyrzucenie tego pliku z autostartu nic nie zmienia.

W programie ccleaner w zakładce narzędzia -> autostart -> zaplanowane zadania miałem tylko jeden wpis odnoszący się do aplikacji CCleaner. W trybie zaawansowanym mam więcej wpisów ale nie mogę ich wszystkich usunąć ponieważ pojawia się błąd odmowy dostępu.

Skanowałem też rejestr i usunąłem zbędne pliki.
Niestety nie pomogło gdyż strona pokazuje się dalszym ciągu

(Mozilla Corporation) C:\Users\Adam\AppData\Roaming\teinObj\update.exe
FF ProfilePath: C:\Users\Adam\AppData\Roaming\AMozilla\AFirefox\Profiles\knj51367.default [2018-07-19]

Ja bym usunął te foldery: teinObj, AMozilla one odpowiadają za Firefox 3.6 z dziwną stroną.

2 polubienia
  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Adam\Downloads
    fixlist.txt (3,0 KB)

  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.

  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

  4. Kontroler sieci w Menedżerze Urządzeń wymaga aktualizacji

  5. Zrób odświeżanie FireFox

1 polubienie

Dziękuję wszystkim za pomoc. Problem został rozwiązany