Otwieranie folderu z muzyką

(Marcinbergiel) #1

po sformatowaniu dysku C nie mogę otworzyć folderu z moją muzyką znajdującego się na dysku D,pojawia się tylko komunikat: "D:\Moja muzyka nie jest dostępny. Odmowa dostępu". We właściwościach tego folderu widnieje informacja że ma on rozmiar 0 bajtów, a co najciekawsze jak skanuje antywirusem to widać że skanuje poszczególne piosenki. i co mam począć? jak otworzyć ten folder lub do całkowicie usunąć? czekam niecierpliwie na wskazówki

(Chillout) #2

Wydaje, że jest to wirus.

Darowałbym sobie tą jednak muzykę i w całości sformatował system, no chyba, że chcesz bawić się w logi po reinstalce systemu.

(Stały_bywalec) #3

Wejdź w tryb awaryjny, bodajeże f8. Zaloguj się na konto administratora i przejmi folder na własność klikając na nim prawym, pootem właściwości następnie zabezpieczenia i zaawansowane. Nie wiem czy to jest dokładnie tak bo pisze z pamięci.

(luger) #4

Jeżeli zainstalowałeś nowy system, a folder z muzyką miałeś przejęty na własność to raczej możesz się z nim już pożegnać, tak myślę. Chyba, że jest jakiś sposób na odzyskanie praw do niego.

Inna możliwość to błąd w systemie plików na partycji D:\ i tu może pomóc sprawdzenie błędów na dysku z automatycznym odzyskiem. Może coś odzyskasz.

Możesz też użyć jakiegoś programu do odzyskiwania danych. Jeżeli używasz kompa z kimś jeszcze to może ten ktoś ci buchnął ten folder przejmując go na własność, wtedy musi ci dać do niego prawa dostępu. Wirus to może też być, pewnie wirus szantażysta i zaszyfrował ci muzykę, he. :roll: Teraz zażąda okupu. :lol:

-- Dodane 16.12.2009 (Śr) 21:48 --

Może wejść na konto administratora i dać prawa dostępu swojemu profilowi, albo grupie administratorzy jeżeli ma konto na prawach administratora.

(Leon$) #5

nigdzie tu nie piszesz że przejąłeś folder na własność więc spróbuj

należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile: