Otwieranie i Zaznaczanie folderu

Mam taki problem:

Zalozmy ze na dysku d: mam taka struktre folderow:

d:

+folder1

—podfolder1

—podfolder2

—podfolder3

—…

—podfolder10

+folder2

—podfolder1

—podfolder2

—podfolder3

—…

—podfolder6

+folder3

—podfolder1

—podfolder2

—podfolder3

gdzie folder1, folder2, folder3 (dalej nazywane folderami) to foldery w glownym katalogu a podfoldery[numer] (dalej nazywane podfolderami) to ich podfoldery. Problem jest taki:

Gdy chcę zaznaczyć któryś z folderów to muszę czekać ok.10 sekund zanim mi się zaznaczy. W tym czasie dysk pracuje i zamiast wskaznika jest klepsydra. Gdy juz odczekam te 10 sekund (czasem dluzej) i chce zaznaczyc podfolder, to otwiera mi sie normalnie. Dodam ze jak chce zaznaczyc folder w katalogu głównym na dysku c: to tego problemu nie ma i zaznacza sie od razu.

Co mam zrobić aby te na d: sie zaznaczaly od razu? Oczywiscie nie musze przypominac ze skoro sie zaznaczaja kolo 10 sekund to na ichotwarcie tez musze tyle czekac.

Defragmentacja nie pomaga, wirusów nie ma.

moze te foldery zawieraja zbyt wiele informacji…znaczy masz tam duzo zajetego dysku…nie zmienisz szybkosci zaznaczania jezeli masz tam duzo np. filmow lub mp3 8)

nawet jesli są puste to też tak się dzieje

zepsuty dysk…robaki…nie wiem…wklej loga i ktos ci sprawdzi…moze masz bady na dysku 8)

od razu na swiezym windowsie, po pierwszym odpaleniu? watpie zeby to byl wirus bo np. z XP SP2 tak sie dzieje a z XP SP1 i wszystkimi ponizej - nie

Może masz źle zrobioną partycje? W jakim systemie plików masz ?

czytajcie ze zrozumieniem…

przeciez napisalem ze tylko na XP SP2 tak jest a na tych ponizej nie.

System plikow to FAT32, ale na NTFS tez tak jest, partycje sa dobrze zrobione