Otwieranie portów


(Zygarpawel) #1

Mam problem z otwarciem portów, i nie chce zaczynać nowego wątku, dlatego piszę tutaj.

Kupiłem sobie oryginalną grę Guitar Hero: World Tour, niestety gdy stworzyłem konto internetowe i spróbowałem stworzyć lub dołączyć do gry nie wykrywa żadnych graczy. (To nie możliwe, gdyż wg. statystyk w tą grę gra co najmniej. 700 000 graczy.) Oczywiście próbowałem połączyć się nie raz i nie dwa, i zawsze miałem ten sam problem.

Napisałem nawet do supportu gry i w odpowiedzi dostałem:

" If you can connect the computer directly to your modem, bypassing the router, that should help. If that is not possible, you need to make sure the correct ports are available and open. Guitar Hero: World Tour transmits and receives network traffic on ports 80, 3074 (TCP) and 2270, 2280, 3074, 50000 (UDP). I recommend contacting your internet provider or router manufacturer for assistance in opening the ports on your router.

To check and see if these ports are in fact closed, and causing this issue go to the following link and put the above port numbers and click "Check" and this utility will notify you if the ports are open or closed.:

http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ "

W sposób opisany tutaj:

http://support.microsoft.com/kb/308127/pl

utworzyłem wszystkie porty, które mi podano, jednak gdy używam strony yougetsignal.com (ta , którą przysłano mi z supportu) podczas sprawdzania wyświetla się, że wszystkie te porty są zamknięte.

Mam Neostradę (Livebox'a), system operacyjny Windows XP Home edition. Męcze się z tym od tygodnia. Nie jestem zbyt zaawansowany w tych sprawach więc proszę o dość szczegółowe wyjaśnienia jeśli ktoś wie co powinienem zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.


(Darek88r) #2

Musisz przekierować porty na liveboxie masz 2 poradniki:)

http://gamecenter.pl/forum/index.php?showtopic=191147

http://www.jakzrobic.info/jz157_przekie ... vebox.html


(Zygarpawel) #3

Czyli jeśli dobrze rozumiem mam na tej stronie liveboxa dodać wszystkie te porty które podano mi z supportu ? Jeśli tak to jaka ma być ich nazwa serwera ? Czy może mam zrobić tylko te czynności, które bezpośrednio są opisane w poradniku i to wystarczy ?

i czy muszę też wykonać tą część opisaną na samym końcu ?

" Teraz OTS:

  1. Zmienne IP: ściągnijcie np. WebServ najlepiej ze strony http://www.webserv.pl zainstalujcie, włóżcie ACC makera włączcie i zarejestrujcie się na stronie, http://www.no-ip.com ,zakładacie domenę, później pobierzcie program No-IP DUC =Przejdź= dzieki temu nie bedziecie musieli ciągle podawać innego numeru IP, tylko podacie domene, program ten jak zmieni sie wasze IP updat'nie domenke (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

  2. Na swojego ACC makera łączymy się przez swoje IP wewnętrzne czyli to które zaczyna się na 192.168.1.XX a reszta spoza sieci liveboxa, łączy się przez domene,

3.W config.lua wpisujemy zamiast ip domenke, niektore otsy moga nie czytac ip z domenek dlatego wpisujemy ip ze stronki http://whatismyip.com/ (pamietajcie o aktualizacji ip po kazdym restarcie routera livebox). "


(Hnt) #4

OTS to serwer prywatny do gry Tibia. Jeżeli nie jesteś zainteresowany postawieniem takowego serwera, omiń :wink: