Otwieranie portu nie działa (testowane na 2 routerach)


(Rafiss) #1

Witam,

Jak w temacie, chciałbym postawić sobie serwer pewnej gry. Wiem, że powinienem przekierować port 27015.

Wszystko zrobiłem jak należy, dawniej wszystko tak ustawione działało. Teraz niestety nie, sprawdzałem te porty na stronkach typu http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Ciągle pokazuje, że zablokowany.

Wyjąłem 2 router (myślałem, że wina firewalla w routerze - który de facto wyłączyłem w trakcie prób). Oczywiście to samo.(a że miałem wcześniej zapisane ustawienia z poprzednio otwartych portów to sprawdziłem też i je).

Nie mam pomysłu, czy to z systemem na kompie, że nie puszcza, czy coś?

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Firewalle w systemie także wyłączone na amen (I systemowy i ESET Smart Security w opcjach Integracja z systemem)

Mój sprzęt - Komputer z Windows 7 Home - połączenie WiFi

Router 1 - TP-Link TD-W8950ND

Router 2 - TP-Link TD-W8901G (ten ma zapisane stare ustawienia portów)

Edit //

Tak wygląda konfiguracja routera (przy okazji przetestowałem na windowsie XP, także z wyłączonym firewallem),

Virtual Servers.jpg


(Elzear) #2

Przeskanuj twoją sieć np:

http://angryip.org/w/Home

Jeżeli pokaże, że port na routerze jest otwarty, to znaczy, że twój firewall na kompie/antywirus (a widzę u Ciebie Avasta) może blokować porty lokalnie na maszynie.

Ustawienia na routerze wyglądają dobrze…


(Rafiss) #3

Sprawdziłem tym programem a potem to samo na Xubuntu i pokazuje to samo (Xubuntu jest czyste praktycznie, trzymam go na dysku zewnętrznym na wszelki wypadek i nic nie kombinowałem z ustawieniami firewalla w nim)

Czy to może być problem Orange? Bo już nie wiem, czego się łapać ;/ Wygląda na to, że będzie trzeba przez to głupie hamachi grać


(roobal) #4

Sprawdź w ustawieniach serwera i/lub przy pomocy polecenia netstat w wierszu poleceń czy serwer na pewno nasłuchuje na wskazanym porcie.