Otwieranie Real Palyer zamiast Windows Media Player

Niedawno zauważyłem dziwną rzecz.

Klikając na dowlolny link w internecie prowadzący do pliku “medialnego” odpala mi się tylko Real Player. nawet jeśli link jest “dedykowany” dla Windows Media Player to kliknięcie na ikonkę WMP powoduje odpalenie Real Playera. Kiedy “docieram do pliku” od drugiej strony tzn. najpierw uruchamiam ręcznie WMP a następnie z jego poziomu odpalam dany plik to wszystko jest OK ale z poziomu przeglądarki działa mi sie wyłącznieReal Player. Być może nie jest to problem “krytyczny” ale nie wiem dlaczego tak się dzieje. Sytuację taką zauważyłem niedawno. Poprzednio odpalał się zarówno WMP jak i Real Player.

Bardzo proszę o sugestie dotyczące rozwiązania tego problemu.

Pozdrawiam,

Sdar

sdar zobacz w opcjach WMP czy masz zaznaczone odpowiednie typy plików jakie mają być otwierane :stuck_out_tongue:

Mam na przykład zaznaczone, że dla plików z rozszerzeniem .asf WMP ma być urządzeniem domyślnym a mimo to uruchamia się Real Player :frowning:

Sdar

nie wiem czy dobrze rozumiem. Dwa mają się uruchamiać ? Jeśli tylko WMP to wejdz w opcje Real Player i tam poodznaczaj typy plików.

Oczywiście nie mają sie odpalać DWA NA RAZ :slight_smile: chodzi tylko o to, że część linków “lepiej chodzi” na WMP i domyślnie powinny się uruchamiać właśnie z tym programem a inne z kolei są dedykowane np. dla Real Playera. U mnie jednak zawsze odpala się tylko Real (nawet przy plikach .asf dedykowanych dla WMP).

Sdar

Wygląda to na bałagan w rejestrze,znajdz regeditem rozszerzenia plików w rejestrze,skasuj je i na nowo przyporządkuj do tych programów,których chcesz,tu może być przyczyna takiego działania systemu

Ups…

Szczerze mówiąc, grzebanie w rejestrze jest ostatnią rzeczą którą chciałbym robić z powodu tak drobnego problemu. Nigdy tego nie robiłem i nie za bardzo wiem JAK to zrobić. Może więc jakiś inny pomysł lub SZCZEGÓŁOWA instrukcja wykonania tego co proponuje Johny ?

Pozdrawiam,

Sdar

Bo tam jest chyba bałagan polegający na tym,że do jednego rozszerzenia są przyporządkowane dwa programy

Już ci pisze:

otwierasz regedita

Wybierz z menu start uruchom,w polu wpisujesz regedit

w wyszukiwaniu wpisujesz te rozszerzenia i usuwasz,usuwasz same skojarzenia z programami,więc nic się nie stanie jeśli uważasz,przy następnej próbie otwarcia tych plików windows powinien zapytać jakiego programu użyc

i mu je wskazujesz razem ze ścieżkami dostępu

OK spróbuję.

W każdym razie dzięki za pomoc.

Sdar