Otwieranie się Moich Dokumentów przy starcie

Witam.

Mam problem z ciągłym wyrzucaniem jednego (a do niedawna dwóch) okienek Moich Dokumentów zaraz po starcie laptopa. Szukałem już lekarstw, kierując się zasadą “Google twoim przyjacielem”, ale nie znalazłem nic, co pomogło mi usunąć ten denerwujący problem. Teraz pracuję na blaszaku, bo w laptopie nie mam połączenia do internetu. Wrzucam loga z Hijacka.

Czytałem, że to może być problem z userinit.exe. Proszę o analizę logu i jakieś skuteczne porady.

Pozdrawiam!

W HijackThis zafixuj te dwa wpisy … czyli zaznacz je ptaszkiem i kliknij Fix Checked

Podaj log z ComboFix’a :arrow: http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

Instrukcja obsługi :

1) Trzeba zamknąć wszystkie otwarte okna i programy.

2) ComboFix uruchamia się przez dwuklik na ikonkę ComboFix.exe

3) pojawi się napis please wait - więc czekać

4) pojawi się napis the process cannot access the file because it is being users by another process - dalej czekać

5) pojawi się napis na dole okienka type 1 to continue, or 2 to abort. _ - trzeba wpisać 1 i nacisnąć ENTER

6) pojawi się napis: Scanning for infectes files...

Shouldn,t take more than 10minutes - czekać

7) W czasie skanowania nie wolno nic robić, nawet poruszać myszką.

8) Po skończeniu skanowania pojawi się log. Jeśli się nie pojawi na ekranie, to można go znaleźć na C:\ComboFix.txt

9) Log może być długi, więc zapisz go sobie gdzieś, a potem wklej na http://wklej.org/, a w poście daj tylko link.

Ale że wklej.org nie działa podaj log w poście .

OK, zaraz zedytuję posta z logiem. Muszę się tylko przesiadać z peca na lapsa, więc potrwa dłużej niż zawsze :wink:

EDIT:

Podczas rozruchu ComboFixa wyskakuje mi

Czytałem przed chwilką, że może to uszkodzić wiele cennych danych na komputerze. Na laptopie trzymam bardzo ważne pliki. Podać log z czego innego, np. z SilentRunners? Albo z Deckard’s System Scanner?

Zasugerowałem się tym:

EDIT2:

W każdym razie po usunięciu dwóch wpisów w HJT wszystko jest już w porządku - Moje Dokumenty się uspokoiły :stuck_out_tongue:

Bardzo dziękuję, Dawidek11 :smiley:

Credt Radził bym ci żebyś podał log z ComboFixa ponieważ wsctf.exe i EXPLORER.EXE , mogą być syfami ale również plikami systemowymi(co w to wątpię) , Pozdrawiam , Możesz również podać loga z Deckard’s System Scanner ale lepiej by było jak byś dal z ComboFixa bo on możne automatycznie usuwać syfy . A co do “Roughly 1/100 machines failed to make it through the disinfection process!! Are you sure you want to do this?” To się nie martw na pewno ci się nic nie stanie :slight_smile: .

OK, postaram się jutro skombinować tego loga :wink:

@down:

Pardonsik, dawno już nie odwiedzałem forum.

Zmiana zasad wklejania logów na forum - viewtopic.php?f=16&t=213350