Otwieranie się stron w IE

(S Kokot) #1

Witam

1. Pojawia się komunikat: "Windows has detected an internet attack attempt...Sombodys trying to infect your pc with spyware or harmful viruses. Run full system scan now to protect your pc from internet attacks, hijacking attempts and spyware! Click here to download spyware remower for total protection"

2. Następnie otwiera się kilkakrotnie strona http://pcsecuresystem.com/data/?cmpname ... 410e035506 w IE mimo, że używam firefoxa.

3. Na pasku pojawia się migający czerwony x

4. Na pulpicie pojawiają się 3 skróty internetowe: error cleaner, privacy protector, spyware & protector

5.Ostrzeżenia o wirusie i otwieranie strony w IE pojawiają się co chwię

Wklejam loga:

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 22:41

Pojawia się też komunikat: Spyware alert! Trojan W32. Looksky detected on jour machine[...]

Type: Virus

Security risk (0-5): 5

Recomendations: click yes to remowe it from your PC

Pomocy proszę.....

(Gutek) #2

Użyj SmitFraudFix wybierz opcji nr 2 , oczywiście w trybie awaryjnym i po tym log z ComboFix

(S Kokot) #3

Nie wiem tylko czy dobrze użyłem tego 1 programu bo dużo tam było plików dosowych, więc kliknąłem na każdy po kolei...

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 23:11

spróbuję jeszcze raz bo źle użyłem tego 1 programu

(Gutek) #4

Źle użyłeś narzędzia ponieważ są:

masz opis w linku co i jak - najnowsza wersja - http://siri.urz.free.fr/Fix/SmitfraudFix.php

(S Kokot) #5

(Gutek) #6

To nie jest cały log - ale daj teraz nowy z Combo

(S Kokot) #7

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 23:27

wkleiłem na 2 razy bo pojawił się komunikat że za dużo znaków

(Gutek) #8

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

(S Kokot) #9

dzięki wielkie wydaje się być w porządku. Rozwiązałeś nawet 1 problem, o który nie prosiłem, tzn. podczas uruchamiania firefoxa ściągał mi się jeden plik i odnośnik do strony, bylo to trochę denerwujące, a teraz jest ok. Jeszcze raz dziękuję - dobrze że są w necie ludzie tacy jak ty - niosacy pomocy takim jak ja.

Swoją drogą to wirusa złapałem dziś - nie wiem tylko skąd?