Otwieranie uszkodzonego archiwum


(Slq Babe) #1

A więc zassałem z netu plik. I nie moge go rozpakować bo ponoć jest uszkodzony .. jakim programem moge rozpakowac go mimo to bądź sprawdzić jaki to jest naprawde plik bo moze to poprstu jakis plik o rozszerzniu "*.xxx" ktoremu dano tylko rozszerzenie rar.. jest jakis program ktorym molgbym sprawdzic czy to naprawde archiwum a jesli archiwum to czym je otowrzyc mimo uszkodzenia.


(Fokusmick) #2

Możesz spróbować użyć podglądu archiwum za pomocą WinRar-a, natomiast jeśli brak jest danych naprawczych to prawdopodobnie nie otworzysz archiwum żadnym programem. Musisz ściągnąć jeszcze raz.


(Kylo Tk) #3

spróbuj podczas wypakowywania w zakładce Ogólne odhaczyć "zachowaj uszkodzone pliki"


(Kaka') #4

OnlyTrue

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go poprzez nie używanie polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kontem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.


(Sebos99) #5

Jakim programem do otwierasz? Czasem warto spróbować innego (polecam WinRara), bo jak któryś sobie nie może poradzić z otwarciem to wywala błąd o uszkodzonym archiwum. Miałem takie przypadki z All_Zipem.


(Klossj23) #6

Możesz łatwo sprawdzić czy faktycznie jest to plik RAR. Wystarczy odczytać pierwsze trzy bajty tego pliku. Proponuję użyć jakiegoś edytora heksadecymalnego, np. HexWorkshopa (tradycyjne edytory mogą nie poradzić sobie z rozmiarem takiego pliku).