Otwieranie za pomoca...i co dalej ? :/

Witam :slight_smile: Otórz mam taki problem, korzystam z programu Jet audio, i nie było z nim nigdy większych problemów, aż do momentu gdy mój system wzbogacił się o SP2. Od tego czasu przy odtwarzaniu jakiegoś pliku (mp3,mpg,wav,wma,avi) wyświetla się okno “Otwieranie za pomocą” i mam wybrać program. Ok, wybieram Jet audio, zaznaczam “zawsze używaj tego programu do otwierania tego typu plików” ale to nic nie daje, i przy otwieraniu kolejnego pliku jest to samo :confused: W, opcje folderów/typy plików te które mnie interesuja są niby otwierane za pomocą Jet audio, system nie jest zawirusowany, bo dopiero co skończyłem instalować, a sytuacja się już drugi raz powtórzyła, bo drugi raz zainstalowałem SP2 :confused: Jak ktoś wie co moze być przyczyną, to z góry wielkie dzieki :slight_smile:

W jetAudio kliknij ustawienia - skojarzone typy plików -, zaznacz te które Cię interesują, kliknij - skojarz i ok.

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale nadal jest tak samo :confused: Może jeszcze jakieś propozycje, bo już mnie coś trafia i nie mam żadnych pomysłów :confused:

==============================================

Proszę poprawić błędy w postach. Na forum używamy języka polskiego.

W razie zignorowania prośby zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane regulaminem, a temat zostanie usunięty

monczkin

Wejdź w Rejestr, a następnie w klucz:

HKEY_CLASSES_ROOT\Unknown\shell\openas\command

Kliknij wartość “domyślna” prawoklikiem i wskaż polecenie Modyfikuj.

Wpisz %2 - Enter

Teraz powinna nastąpić blokada wspomnianego przez Ciebie okna dialogowego “Otwieranie za pomocą”!

Jak zechcesz przydzielić na stałe określony program nowemu typowi plików, klikasz w Eksploratorze - Narzędzia/Opcje folderów/Typy plików i dodajesz rozszerzenie za pomocą przycisku Nowy. Następnie zaznaczasz go na liście i używasz przycisku Zmień, aby przypisać to do określonego progsa! :slight_smile:

Zrobiłem dokładnie tak. Wszedłem w rejestr, tam gdzie mowiłes było tam cos takiego >>%SystemRoot%\system32\rundll32.exe %SystemRoot%\system32\shell32.dll,OpenAs_RunDLL %1

usunąłem to i wpisałem %2 i enter, po czym restarcik kompa. No i niestety kompletnie żadnej zmiany :frowning: Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to czekam :lol:

EDIT: Ok już sie połapałem o co Ci chodziło, zmieniłem tylko końcówke z “%1” na “%2” Efekt jest taki jak napisałeś, ale i tak nie działa tak jak powinno. A pliki które mnie interesują, są już na tej liście, i jest im przypisane Jet Audio.