"Otwórz za pomocą" - problem


(Bio44) #1

Witam!

Mam problem z opcją "Otwórz za pomocą". Mam Windowsa XP, używam zazwyczaj Mozilli Firefox.

Kiedyś przez przypadek, nacisnąłem ikonę irfan view w liście "otwórz za pomocą" i nie mogę otworzyć pewnego programu. Próbowałem przywrócić ustawienia "domyślne", jednak bez skutku. Jak przywrócić "normalne "otwórz za pomocą", by wybierał program lub cokolwiek innego tak, by można otworzyć ściągnięty plik bez żadnych perturbacji?

Obecnie "domyślnym programem" jest irfan view, przez to plik wygląda jak "kartka z czerwonym zwierzem". Wiem, że pytanie może się wydać banalne, ale nie mam dużego pojęcia o informatyce.

Pozdrawiam


(Seba86mu) #2

Rozumiem, że chcesz zmienić domyślny program, który będzie otwierał dany plik ?

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku -> Właściwości -> zakładka "Ogólne" -> przycisk "Zmień" -> wybierz program z listy -> Ok, Zastosuj, Ok.


(Bio44) #3

Nie o to chodzi... Przed moją głupią "zmianą" programu komputer dobierał odpowiedni program (o ile był w ogóle potrzebny) sam. Chcę przywrócić to ustawienie, tak, żeby pliki tego typu sam rozpoznawał i dobierał program zapisany na dysku. Przed przypadkowym ustawieniem wszystko było normalnie, mogłem "instalować" ściągnięte pliki.

Pzdr


(Joker1305) #4

witam.

Mam problem, a mianowicie:

biorę byle jaki plik, klikam PPM z menu wybieram "otwórz za pomocą" , po czym patrzę, że nie ma potrzebnego programu, więc klikam opcję "wybierz program..." i tu właśnie jest problem, bo wtedy odpala się notatnik z nieczytelną zawartością (czyli kwadraty itp, itp)...

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto będzie wiedział o co chodzi :slight_smile:


(Leon$) #5

z jakim rozszerzeniem?

:slight_smile:


(Joker1305) #6

było z każdym, byle jakim plikiem, ale już znalazłem rozwiązanie :slight_smile:

jakby ktoś też miał taki problem, to tutaj jest rozwiązanie

http://windowsxp.mvps.org/openas.htm


(joszysz) #7

http://windowsxp.mvps.org/openas.htm