Outlok zainfekowane maile

W jaki sposób usunąć zainfekowany meil , bez otwierania?

Wyłączyć w menu Widok podajże podgląd majla, najechać na niego i usunąć :smiley:

Przede wszystkim przed odbieraniem poczty dla względnego bezpieczeństwa należy wyłączyć “Pokaż okienko podglądu” poprzez Widok - Układ i musisz odhaczyć powyższą opcję.

Po zaznaczeniu wiadmości i wtedy Ctrl+D lub klawisz Delete lub Edycja - Usuń. Ale one są usuwane do Katalogu " Elementy usunięte" więc by trwale je usunąć, przejdź do tego folderu i Usuń lub możesz wejść w Edycja i tam jest Opróżnij folder “Elementy usunięte”.

Polecam jednak do podglądu poczty program PopTry http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=64&g=6

Widzisz swoją pocztę, możesz ją przeczytać nie otwierając programu pocztowego, masz powiadominie o przyjściu poczty. Możesz usunąć bezpośrednio z serwera, nadjąc reguły dla tej wiadomości, by np. z tego adresu były automtycznie kasowane itd.

Pozdrawiam

Dziękuję obydwu panom.

Uważam że opcja okienko podglądu powinna być bardziej na “wierzchu”

Programu POP TRAY nie pobrałam ponieważ rano jest słabe połączenie ,

zrobię to póżniej. :smiley: :smiley:

co zrobic w moim przypadku?co jakis czas dostaje maila,ze w wiadomości ktora wyslalem poprzednio byl wirus i zostal on usunięty.Wygląda wiec na to,ze nieswiadomie rozsyłam wirusy.Chodzi mi konkretnie o Netsky.Q.Mam oprogramowanie antyvirusowe,ochrone poczty, wiec co jeszcze jest mi potrzebne?? :frowning:

Pozdrawiam

To są kawały. Po prostu Twój adres znalazł się na jakiś black listach i teraz jesteś nieświadomym “subskrybentem” tego śmietnika. Problem w tym, że nie da się z tego wypisać. Maile będa przychodziły. Mozna próbować ustawiać reguły wiadomość np. w OE, ale to nic nie da na dłuzszą metę. Jedynym wyjściem jest założenie nowego konta pocztowego i na przyszłość większa uwaga przy podawaniu swojego adresu e-mail komukolwiek.