Outlook 2003 - konto na nowym PC

Witam,

 

“Przenoszę” się na drugiego kompa i staram się przenieść i skonfigurować to co miałem.

Stanąłem na przenoszeniu poczty - klient Outlook 2003.

 

Konto sobie skonfigurowałem - jednak jest “czyste”. Teraz należy przenieść plik *.PST.

Tylko jak to ogarnąć?

 

Domyślnie Plik danych jest osadzony na C:\Users\bla bla bla \Outlook.pst

 

Ja chciałbym to zmienić np. na E:\poczta\Outlook.pst, 

gdzie Outlook.pst to będzie mój plik ze starego PC.

 

Za pomoc z góry dziękuję :slight_smile:

 

 

Kopiujesz plik gdzie chcesz, konfigurujesz konto, jako miejsce dostarczenia wiadomości dajesz isniejący PST a nie nowy. Zawsze też możesz na odwrót:

  • skonfigurować na czysto Outlooka na nowym komputerze,

  • skopiować PST w dowolne miejsce,

  • z Outlooka otworzyć starty  PST. Zostanie dodany jako nowa baza. Możesz sobie nawet ręcznie przenieść wszystkie wiadomości.

Cześć,

 

Dzięki za odpowiedź. Naprowadziła mnie na rozwiązanie.

 

Trzeba wejść w narzędzia -> konta email -> wyświetl lub zmień istniejące konta -> nowy plik danych programu outlook,

Tutaj wybieramy nasz “stary” plik *.pst z dowolnej lokalizacji.

Efektem tego jest, że Outlook zaciągnął nam starą pocztę do siebie i mamy podwójną pocztę -> czyli tą z domyślnej lokalizacji i tą z wskazanej przez nas.

Teraz należy usunąć to domyślną, która ustawiana jest wraz z instalacją outlooka. Robimy to poprzez:

Plik -> Zarządzaniem plikiem danych. Usuwamy z tamtąd  niechcianą pozycję i po kłopocie.

 

Ogólnie jest masa artykułów jak to wykonać jednak nic konkretnego. Powyższe 2 zdania rozwiązują wszystko :wink: