Outlook 2007 lub Poczta systemu windows

Witam.

Mam pytanie. Mam Viste HB. Jaki program do poczty będzie lepszy? MS Outlook 2007 czy Poczta systemu windows. Czy jest możliwość ustawienia tak programu, że jak tylko dostane jakąś wiadomość to np. na pulpicie pojawi się wiadomość “masz nową wiadomość” czy coś w tym stylu.

Możesz wypróbować Thunderbirda. Sam w sobie może nie jest jakoś specjalnie bogaty, ale jak tylko dodasz parę wtyczek, to możliwościami nawet jest w stanie przegonić Outlooka 2007.

Możesz sobie np dodać thunderbirda do autostartu (będzie się uruchamiał przy starcie systemu), doinstalować wtyczki MinimalizeToTray i MinimalizeToTrayEnhancer (czy jakoś tak) i ustawić, żeby program uruchamiał się zminimalizowany do ikonki przy zegarku. W ten sposób jak tylko dostaniesz maila wyskoczy ci popup koło zegarka z informacja, że masz nowego maila oraz koło zegarka będzie ikonka koperty ze strzałką.

wtyczki, których ja używam:

Attachment Size - pokazuje wielkość załączonych plików do wiadomości

Contacst Sidebar - pokazuje listę kontaktów w bocznym panelu

Display Mail User Agent - pokazuje jakiego programu pocztowego używa nadawca

Lighting - bardzo dobry kalendarz i organizer czasu

Dostawca do kalendarza google - dodaje możliwość synchronizacji lighting’a z kalendarzem google

MinimalieToTray - opisane wyżej

MinimalizeToTrayEnhancer - również opisane wyżej

MoreFonctionsForAddressBook - dodaje kilka funkcji do książki adresowej

Signature Switch - dodaje możliwość zarządzania podpisami pod wiadomościami

i jeszcze parę innych.

I oczywiście Thunderbird ma wbudowany bardzo dobry antyspam (produkty od MS tego nie mają).

A czy to polski program? Czy te wiadomości pobrane są zapisywane na dysku? Czy jak sie zaloguje na pocztę interentową to tam też będą moje wiadomości czy one od razu są wysyłane do programu?

Wszystko zależy od Ciebie - zarówno w przypadku Thunderbirda jak i wymienionych przez Ciebie aplikacji.

Odpowiedzią na Twoje pytanie może być prawdziwy elaborat na ten temat. W skrócie:

  • wiadomości są zapisywane na dysku jeśli korzystasz z protokołu POP3 lub mogą być zapisywane na dysku jeśli korzystasz z IMAP

  • jeśli chcesz, by Twoje wiadomości pozostały na serwerze pocztowym zaznacz opcję, by program pozostawiał kopię wiadomości na serwerze (w przypadku POP3)

  • zdecydowanie polecam korzystać z IMAPa - rewelacyjne rozwiązanie - w tym przypadku program pocztowy działa jak przeglądarka wiadomości na serwerze pocztowym (sam nie wiem jak to konkretnie nazwać) - możesz przeglądać swój serwer z pocztą za pomocą programu (działa jak zwykły interfejs webowy, tylko, że jest programem) czy jakoś tak :wink: możesz też zaznaczyć, żeby program zapisywał treść wiadomości na dysku twardym, jeśli wyślesz wiadomość, to będzie ona również dostępna na serwerze pocztowym w katalogu “wysłane” (czego nie ma w POP3) i w ogóle ma masę innych możliwości.

Nie wiem z jakiej poczty korzystasz. Ja polecam gmaila z IMAPem i już.

Oki to założę sobie jutro tą pocztę. Mam ja w gmamilu i mam nadzieję, że pomożesz mi ją porządnie skonfigurować ?:slight_smile:

Cóż. Ja raczej Ci już nie pomogę, ale ktoś na tym forum pewnie tak. A jeśli nie tu, to na oficjalnym polskim forum Mozilli. Poza tym jak wejdziesz na pocztę Gmail to wejdź w ustawienia -> POP/IMAP włącz usługę IMAP a pod spodem powinna być informacja jak skonfigurować program pocztowy (Thunderbird też tam powinien być). Później “pobaw się” samym programem - Opcjami i konfiguracją kont - wszystkie opcje są opisane dość przystępnie - a jeśli będziesz miał problemy, to od czego jest google.pl ? Tam powinny być odpowiedzi na Twoje pytania. A jeśli nie, to forum ;0