Outlook 2007 - poczta wpada czasami do kosza


(Katarzyna Gardynska) #1

Witam,

 

Problem nie dotyczy mojej skrzynki pocztowej a mojego szefa i od razu napisze, że poniewaz pracuję zdalnie, na razie nie miałam okazji zajrzeć do jego laptopa by zobaczyć jak ma ustawiony Outlook.

 

Problem jest taki, że czasami wiadomości email chociażby ode mnie (ta sama domena), często jest to odpowiedź na jego email, trafiają mu do kosza.

 

Problem poważniejszy, do kosza trafiają mu czasami także przygotowywane przeze mnie kampanie mailingowe. Mailing jest w formie html/txt, testowany, analiza antyspamowa - SpamAssasin przechodzi na 0 pkt, mailing przechodzi takze poztywnie wszystkie testy w programach m.in Outlook a także gmail.

I ten mailing szef testuje u siebie, jest wszystko w porządku, po godzinie wysyła ponownie ten sam mailing i nagle trafia on w jego Outlooku do kosza. Oczywiście, jest to problem z jego Outlookiem, (inni odbiorcy nie mają tego problemu) a i sytuacja w przeszłości sie już powtarzała... a facet dość uparty, nie da sobie nic wytłumaczyć, twierdzi, że jeśli jemu do kosza wpadł mailing, innym klientom wpadnie również.

 

Co może być problemem? Szef twierdzi, że nigdy nic nie ruszal w ustawieniach, więc pewnie są domyślne ustawienia. Domyślam się, że jednak filtry ma wysoko podkręcone, ponieważ czasami jedno słowo spamowe, które powoduje naliczenie jedynie 1 pkt podczas testu antyspamowego, powoduje, że jemu mailing wpada do kosza. To mogę oczywiście wytłumaczyć, ale fakt, ze ten sam mailing raz wpada do kosza a raz nie?

Sytuacja robi sie coraz bardziej stresująca i irytująca, ostatnie dwa dni pracuje non stop nad jednym mailingiem, ponieważ tylko Outlook szefa nie daje sobie z nim rady... mailing wysyłany-testowany na tysiące sposobów, raz wpada raz nie wpada mu do kosza... oczywiście testy antyspamowe idealnie przechodzi.

Mailingi są wysyłane przez program AnoMail.

 

z góry będę wdzięczna za jakąś pomoc, wskazówkę

 


(Veers) #2

Pytanie pomocnicze: czy na komputerze szefa jest zainstalowany jakiś program typu Internet Security ?


(Katarzyna Gardynska) #3

Przepraszam, trochę czekałam na odpowiedź od szefa, nie był w stanie ogarnąć co ma w swoim komputerze.

Nie, nie ma żadnego antywirusa.