Outlook 6

Jak mogę przenieść do innego komputera wiadomości z Outlooka Expressa 6? Chcę mieć wszystkie wiadomości na innym komputerze, ale nie wiem, jak wyeksportować je do pliku albo coś takiego. Pomocy!

Jeśli chodzi o Outloock express w xp to wchodzisz do C:\Documents and Settings\nazwa usera\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities{8407D461-7C05-49D0-9D81-706A473AEA65}\Microsoft\Outlook Express i masz tam wiadomości

Wpisz w wyszukiwarke plików na dysku Ident*. Powinno Ci znaleźć pewien folder… i tam pliki odpowiednie…

Więcej tutaj:

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=9210&highlight=identities

Na tymże forum jest wiele topiców o tym…

I co? Te pliki o rozszerzeniu *.dbx mam wkleić do takiego samego folderu w drugim kompie???

PS. Chyba nie tylko w folderze {8407D461-7C05-49D0-9D81-706A473AEA65} znajdują się te pliki. W innych folderach też. Czy to prawda?

wydaje mi sie, że trzeba je wkleić do folderu który jest w Identities. Ja mam tam tylko ten folder, ale jego oznaczenie może być inne

Ja mam w Identities 4 foldery z różnymi oznaczeniami. Może to pliki innych użytkowników outlooka? Jak rozpoznać, któy jest mój?

To raczej nie są piki innych userów bo są w twoich ustawieniach lokalnych. Może masz lub miałeś kilka kont pocztowych?

Ale ja i inne osoby mamy to samo konto na Windows XP [Administrator]

Czyli masz na kompie jedno konto pocztowe. Myśle że musisz skopiować wszystkie foldery albo poexperymentować z tymi folderami. Najpierw skopiować pierwszy i zobaczyć jaki będzie efekt po włączeniu Outlooka, potem następny itd…

Ok. Dzięki, Killer i Pawek, za pomoc. :slight_smile:

Też tak kiedyś robiłem ale są prostsze sposoby:

Zainstaluj sobie program Outlook Express Backup http://www.dobreprogramy.com/index.php? … id=534&g=6

zrób za jego pomocą kopię zapasową (najlepiej do pliku .exe).

Kopię tą uruchom na nowym komputerze i gotowe!

Dzięki bardzo, Krogulec. Wypróbuję ten prog.

A ja propnuję wejść w Outlooka -> Narzędzia -> Opcje -> Konserwacja -> Folder Magazynu i tam masz ścieżkę do swojego katalogu. Skopouj całą tą ścieżkę, wklej do Uruchom i masz już swoje wiadomości