Outlook Express 5.5 - ustawienia kont

Jest tu ktoś dobry w te klocki? Pomóżcie, bo mnie coś trafi zaraz… :expressionless:

Mam starego kompa, win98se, Outlook 5.5

Chciałem zrobić format C, trochę mi się spieszyło, a że partycja systemowa nie była duża, to skopiowałem wszystko jak leci na inną partycję, w tym pocztę (pliki dbx). Poza tym z Outlooka wyeksportowałem książkę adresową, ale zapomniałem o ustawieniach kont pocztowych!! :expressionless: a miałem tam 2 bardzo stare skrzynki, do których haseł nie pamiętam :expressionless: Partycja C już oczywiście wyczyszczona, mam tylko kopie wszystkich plików.

Postawiłem świeży system (win98se), przekopiowałem z powrotem wszystkie dbx, wszystko wróciło foldery itp. ale nie ma ustawień kont pocztowych, a także nie wczytało folderów z gmail’a. Foldery są mało ważne, bo i tak mam ich kopie, a z dbx nie problem wyciągnąć pliki eml, ale co z tymi ustawieniami kont?? Czy to się da jeszcze jakość odzyskać? Gdzie te ustawienia są zapisywane, w jakim pliku?

Próbowałem cudować z Outlook Express Backup 6.5, bo ma opcję backupu ustawień kont pocztowych, zrobił mi ładnie backup całej poczty (z tej kopii Outlooka z drugiej partycji), ale też nie przywrócił ustawień kont, mimo że ta opcja była zaznaczona!

Ma ktoś jakieś pomysły? Będę dozgonnie wdzięczny… :wink:

Już się tak nie czepiaj, człowieku :?

Jeżeli nie instalowałeś na usuniętej partycji nowego systemu, to możesz ją spróbować odzyskać programem TestDisk 6.9.

Jeśli nie masz już takiej możliwości, to możesz postawić na nowo system i podmienić pliki rejestru posiadanymi kopiami, a następnie liczyć na cud, że z podmienionymi plikami rejestru nowy system się podniesie dając Ci dostęp do Outlooka i szansę na wykonanie eksportu ustawień kont do plików .iaf , lub wykonanie kopii ustawień Kreatorem transferu plików i ustawień.

Przy okazji - ustawienia kont Outlook Express zapisywane są w rejestrze i są związane z PID użytkownika.

To znaczy, że zwykły export kluczy rejestru zawierający te informacjie, a potem import (scalenie) przywróci jedynie ustawienia kont, ale bez haseł.

Niestety na partycji systemowej postawiłem już nowy system.

Dzięki za informacje, będę próbować z tym rejestrem.

Karmazyn65 jesteś wielki!! :smiley:

Podmieniłem pliki rejestru “System.dat” i “User.dat”, system wstał bez problemu :o udało się odpalić Outlooka i wygrzebać ustawienia kont, wszystko ładnie z hasłami :smiley:

Masz u mnie skrzynkę piwa :mrgreen: