Outlook Express w Firefox'ie


(Ddiabelekk) #1

Witam,

Próbuje namówić mojego tatę na przejście z IE na Firefox'a..., postawił mi warunek:

Na początku wydawała mi się sprawa bardzo prosta, ale po dłuższym czasie doszedłem do wniosku, że jest to jednak bardziej skomplikowane...

http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-579328.html - znalazłem taki thread na ten temat, doszło do tego, że nikt nie wiedział jak to rozwiązać :evil:

Ale kolesiowi chodziło oto samo co mi. Tak znaczy stworzenie skrótu do outlook expressa, który by go uruchamiał , a nie otwierał w przeglądarce.

Wiem, że istnieje coś takiego jak Thunderbird, ale mój tata jest konserwatystą, więc na pewno wyglądu poczty to już nie zmieni :P.

Szukałem także różnych plugin'ów, bezskutecznie... . Niby mam plugin do Skype, który go uruchamia, ale został on zrobiony przez sam team Skype, a nie sądzę by Microsoft stworzył plugin dla Firefoxa hehe :wink:

Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam,

Armon


(gbartosz83) #2

skoro to jedyny warunek to przekonaj tatę jeszcze do thundrbirda i użyj wtyczki https://addons.mozilla.org/pl/firefox/search?q=thunderbird&cat=all thunderbird biff - i twój tata będzie miał pożądaną funkcjonalność w lepszym programie pocztowym :slight_smile:

PS thunderbird układem nie różni się wiele od outlooka


(Ddiabelekk) #3

Problem w tym, że mi nie pozwoli tknąć jego poczty hehe. To jest Firmowa poczta, więc są tam ważne wiadomości etc. Więc...

hehe :wink:

No ale sam fakt tego jest zastanawiający jak to zrobić, aby otworzyć plik .exe przez firefoxa, jeżeli brakuje takiej opcji warto by było takie coś napisać :)...

P.S widziałem Thunderbirda :slight_smile:


(Szwejas2) #4

Możesz stworzyć toolbar ze skrótem do outlooka

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=cre ... Szukaj&lr=

http://www.borngeek.com/firefox/toolbar-tutorial/


(gbartosz83) #5

można zrobić backup i zaimportować do thunderbirda :wink: - importując nie usuwasz źródłowej poczty :smiley:

PS wiem co to konserwatyzm internetowy sam bezskutecznie próbuje przekonać niektórych na przesiadkę z interii na gmaila :smiley:


(Ddiabelekk) #6

Hmm JavaScript, Css znam, ale XML nie, no nic będę musiał się trochę pouczyć :stuck_out_tongue:

Jeżeli ktoś zna jeszcze jakichś inny sposób prosiłbym o podzielenie się z nim, może jest już jakiś gotowy plugin hehe.

Dzięki za dotychczasową pomoc.

Pozdrawiam,

Armon


(system) #7

Get Mail Plus


(kamil_w) #8

Firefoxa używałem dawno temu, ale pamiętam, że była jakaś wtyczka, która umożliwiała dodanie przycisków do dowolnego programu. Trzeba by przekopać złoża wtyczke na stronie mozilli :wink: Może jeszcze jest. Nazwy niesety nie pamiętam :frowning:

A nie możesz namówić taty do korzystania z Opery? Tam nie trzeba przycisku do programu pocztowego, bo w Operze jest wbudowany IMHO bardzo dobry program pocztowy.


(Ddiabelekk) #9

Get E-mail OTO mi chodziło, wielkie dzięki!.

Pozdrawiam,

Armon