Outlook Express

podczas wysyłania wiadomości wyskakuje mi ten błąd:

Serwer nie obsługuje połączenia SSL. Konto: ‘poczta.o2.pl’, Serwer: ‘poczta.o2.pl’, Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: ‘250 8BITMIME’, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd serwera: 250, Numer błędu: 0x800CCC7D

Równie dobrze moge wyśłąć wiadomość z przeglądarki, ale chciałbym wiedzieć na przyszłośc jaka jest przyczyna. :frowning:

Tutaj chyba jest podobny problem

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=37743

Masz włączoną opcję “serwer wymaga uwierzytelnienia”?

Zeby to zrobic zerknij tak:

Narzedzia > Konta > Zakladka Poczta > wybierasz swoje > Wlasciwosci > Serwery > ptaszkujesz Serwer Wymaga Uwierzytelnienia

Ok i probojesz ponownie. Powinno wszystko dzialac jak nalezy.

wydaje mi się ze tu problem nie został rozwiązany

no mam, ale jak ją wyłączyłem to było tak samo :?

PS.

no niestety nie działa

Moze to dziwne ale sprawdz czy w loginie za nickiem masz np. @o2.pl czy @tlen.pl

Niekiedy sie tego nie wpisuje ale sproboj to wpisac i moze akurat zadziala.

Co do uwierzytelniania to musi byc ono wlaczone.

Zerknij czy czasem niema bledow w login lub haslo.

mam to ale spróbuje @tlen.pl i się zobaczy a co do hasła i loginu to wszystko OK.

PS. @tlen.pl też nie działą zobacze jeszcze do kogoś innego mejla wyśle, może ten adres jest felerny :stuck_out_tongue:

No niestety też nie poszło :frowning:

Sproboj zrobic nowe konto ( domyslam sie ze wszystkie hasla znasz ).

Zrob wszystko od nowa tylko powoli i sprawdz czy czegos zle nie wpisujesz :wink:

Rowniez wklej screena z tym bledem ktory wyskakuje.

A w tym samym miejscu ale jedną pozycję wyżej jest opcja na temat bezpiecznego połączenia SSL i ona dla o2 powinna być z kolei wyłączona (bez ptaszka) Zobacz wigrus jak jest u ciebie? Może to jest błąd - masz skonfigurowane łączenie przez SSL a serwer o2 tego nie obsługuje?

b322261d2vk.jpg

Złączono Posta : 08.08.2005 (Pon) 11:42

chodzi Ci o Logowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła?(tu nie mam fajki)

Bo serwer wymaga uwierzytelnienia jest z fajką

wigrus

Zrob tak jak mowi Faral.

Wylacz zabezpieczenie SSL.

xpress0ad.th.jpg

Też tak jest zrobione i dalej jest problem

b322261d8gc.jpg

Zerknij czy porty sa dobrze ustawione:

xpress8rg.th.jpg

wigrus zmień nazwy serwerów smtp i pop3 w Outlooku. Zamiast “poczta.o2.pl” - jak masz teraz, zrób “smtp.o2.pl” i “pop.o2.pl” i zobacz jak będzie. Reszte ustawień zostaw tak jak masz teraz i sprawdź to.

W komunikatorze tlen, w opcjach e-mail, musisz ustawić, aby korzystał z konta @O2, a nie @TLEN.

No i tu był pies pogrzebany chyba(pop3)był ustawiony na 110

ale teraz jest w czym innym problem :frowning: pyta sie mnie o hasło i ciągle podaje to samo właściwe zaraz szału dostane

Co do bubla z haslem tez mialem te problemy.

Wystarczy we wlasciowsiach zaznacyc zapiemietywania hasla oraz dodac do loginu koncowke @o2.pl, ale jesli ta koncowka juz jest to usun ja z loginu i zostaw sam nick.

Damian ja wogóle nie korzystam z tego komunikatora

sie zobaczy

wrzuciłem pop.o2.pl i zadziałało

Patricko i Faral plusik dzięki wielkie :slight_smile: