Outlook i odbieranie wiadomości na dwóch komputerach

Witam

Proszę o pomoc o ile jest to w ogóle możliwe.

Odbieram pocztę firmową również z komputera domowego, kopie wiadomości pozostają na serwerze tak aby ludzie w firmie też mieli do nich wgląd.

Problem polega jednak na tym że wiadomości ściągnięte do mnie na skrzynkę domowa automatycznie wyświetlają się jako przeczytane na serwerze ;/

Wprowadza to dość dużo zamieszania.

Jest możliwość pobierania tych wiadomości na komputer domowy ale pozostawianie ich na serwerze głównym jako nieprzeczytane ??

Podstawowa sprawa, czy korzystasz z dostępu do poczty poprzez Webmaila czy programu pocztowego ? Z jakiego protokołu korzystasz przy programie pocztowym POP czy IMAP ?

W domu korzystam z programu pocztowego Outlook Express

protokół POP

Pracownicy w większości czytają wiadomości bezpośrednio ze skrzynki na serwerze Onetu

Sorry za małe zamieszanie, jak sprawdziłem nawet korzystając w takim ustawieniu jak podałeś z IMAP nie jest możliwe zostawienie wiadomości jako nieprzeczytanej dla osoby korzystającej w Webmaila. Nie widzę sposobu rozwiązania problemu, ale może ktoś ma inne zdanie.

Pozdrawiam

heh mimo wszystko dzięki

Siedzę nad tym 3 dzień i straciłem dziś już całkiem pomysły dlatego liczyłem na kogoś z forum

Jak ktoś ma pomysł to będę wdzięczny

Dodane 11.02.2010 (Cz) 21:51

I co nikt nie wie jak to zrobić ??