Outlook i poczta poprzez przeglądarkę

Witam. Skonfigurowałem sobie Outlooka 2007 do poczty gmail.com. Wszystko gra mogę wysyłać wiadomości odbierać itp.

Mój problem to: jak zsynchronizować outlooka z pocztą poprzez przeglądarkę tak aby np. wiadomość usunięta w programie była również usunięta na serwerze? To się również tyczy przeczytanych wiadomości itp.

Witam.

Nie używałem bardzo dawno Outlooka, zobacz, gdzie jest taka opcja “po pobraniu usuń wiadomość z serwera” lub też “pozostaw wiadomość X czasu”.

Myślę, że odpowiednie by było zastosowanie protokołu IMAP zamiast POP3, to działa w trybie online, wszystkie zmiany są synchronizowane na bieżąco w danej chwili. W outlooku będziesz miał bezpośrednie połączenie z Gmailem. Poczytaj o tym. Testowałem, dziala OK.

Nie mogę zamienić POP3 na IMAP - nieaktywna opcja.

A “usuń wiadomość z serwera nigdzie nie mogę znaleść”.

Sprawdź, ale z tego co pamiętam to przy konfiguracji od nowa ustawień konta pocztowego w Outlooku, będziesz miał możliwość załączenia IMAP, który spełni Twoje wymagania z pierwszego postu w 100%.

Narzędzia -> Ustawienia kont, zaznaczasz odpowiednie konto, klikasz Zmień…, potem Więcej ustawień i na karcie Zaawansowane są opcje dotyczące kasowania wiadomości z serwera po ich pobraniu.

o to mi chodziło.

Dzięki. :slight_smile: