Outlook-nie mogę wysłać załączników:(

(Szczepanos) #1

Hej,

Otóż mogę w M.Outlook 2003 wysyłać wiadomości z załącznikami, ale tylko do pojemności ok 800kb.Jeśli wiadomość ma więcej, muli, muli przy wysyłaniu i nic, trwa to straszną ilość czasu i wyrzuca błąd przy wysyłaniu wiadomości:(Nie wiem, czy mogę coś z tym zrobić?Jeśli wysyłam załaczniki przy uzyciu strony www i z serwera wp wszystko idzie ok.Czy muszę to gdzieś ustawić w Outlooku?A może to mój administrator sieci blokuje jakoś?Dzięki z góry za odpowiedź.pozdrawiam

(Maniooo666) #2

Witam,

Nie podałeś, jaki błąd wyrzuca :? .

http://rtfm.killfile.pl/

Możliwe, że musisz zwiększyć czasy połączenia z serwerem w programie antywirusowym.

Nie wiem, gdzie to jest, bo nie powiedziałeś jakiego używasz.

Poszukaj w opcjach.

W Avast: Skaner dostępowy Avast->Poczta->Dostosuj->Zaawansowane

odptaszyć (bądź zwiększyć czas) opcję Czas oczekiwania na komunikację.

(Szczepanos) #3

Hej, nie mogłęm pisaćwcześniej zpowodu braku dostępu do komputera...dzięki za odpowiedź:

-używam MacAfee Virusscan Enterprise 8.0

-komunikat o błędzie pojawia się dopiero po przerwaniu przez uzytkownika, NIE po próbie wysłania załączników

-cały proces wysyłania trwa nieskończenie długo : "Trwa przygotowywanie do wysyłania/odbierania" i tak długo, aż nie przerwę ręcznie,

niestety nie wiem,gdzie w programie a/vir zwiększyć czas trwania połaczenia,szukałem, nie znalazłem.Jeśli całkowicie wyłączam skanowanie poczty sytuacja nie zmienia się...