Outpost Firewall 1.0 blokuje wyjście w sieć

(Jakubwlodarczyk) #1

witam

jestem nowy i mam maly problem

chcialem sie zabezpieczyc wlasnie tym programem, no chyba ze polecicie jakis inny, ale prosilbym o darmowe wersje i instrukcje obslugi, w tym optymalna konfiguracje. Ten program widzialem na tym forum razem z opisem wiec uznalem za warty przyjzenia sie jemu. Nie chcialem zakladac nowego topicu, po wpisaniu w wyszukiwarke mojego problemu ten najbardziej pasowal mi do tego pytania.

Mianowice, zainstalowalem ten program w wersji 1.0.1 podajrze i ustawilem wg konkiguracji podanej na forum[duzo nie bylo do zmieniea poza przesunieciem jednego wskaznika] lecz calkowicie odcielo mi net, ani gg, ani opera, nwet uakytualnienia do adawara nie dzialaly

prosze o pomoc :frowning:

(Asterisk) #2

Dodałeś je do zaufanych ?

BTW

Wydzielono z innego tematu

(Jakubwlodarczyk) #3

tak dodalem gg, adawara - tu autoamtycznie pytal i opere - tu recznie plik opera.exe … bylo tez zapyatnie o cos z win32 i tu automatycznie bylo ustrwaione zeby blokwac wiec zrobilem zgodnie ze wskazowka - w zasadzie to chyba tylko to zablokowalem… po ponowniej instalacji sprawdze jak to sie dokladnie nazywalo

(Fab22) #4

W swoim Outpoście wybierz z menu: Plik > Nowa konfiguracja

i zaczniesz od początku ustawiać reguły swego firewalla.

(Danielm86) #5

a przypadkiem nie zablokowałeś procesu Generic Host Process for Win32 services?

(Spam) #6

Właśnie to powinieneś odblokować.

(Jakubwlodarczyk) #7

ok, zainstalowlem outopsta od nowa, aktualnie jest wylaczony gdyz blokowal net, ale znow wyskoczyl jakis komunikat jak przy osttaniej instalacji;

nie bylo tez pysania czy blokowac to z win, byc moze wyskoczy pozniej, al emialbym tez pytanie jaka jest roznica miedzy “zawsze zezwalaj” a “utworz regułe uzywajac szablonu dowload manager” i kiedy co stosowac ??

(Spam) #8

Program ma nieograniczony dostęp do sieci, zarówno dla połączeń wychodzących, jak i przychodzących.

Należy stosować dla klientów p2p i komunikatorów.

Są to gotowe szablony reguł dla programów, które łączą się tylko przez określone porty, np. menedżery pobierania.

(Jakubwlodarczyk) #9

ok, odblokowalem to, ale netu nie ma dalej a no i co z tym

co moze byc nie tak ?

(Spam) #10

Kiedy pojawia się komunikat?

Przy każdym uruchomieniu programu?

(Jakubwlodarczyk) #11

tylko przy pierwszym odpaleniu programu, dalej go nie ma juz

netu jak nie bylo tak ni ema, outpost musi byc wylaczony

(Danielm86) #12

a odinstaluj całkowicie i zainstaluj Zone Alarm > lepszy firewall prosty w obsłudze