Outpost Firewall blokuje Spika

Witam Outpost Firewall blokuje Spika (taki komunikat wyświetla DNS cache na porcie 53),może ktoś mi podpowie jak zmienić w ustawieniach żeby nie blokował .

wejdź w ustwawinia Outpost Firewall możesz skonfigurować outposta tak aby dopuszczał … poza tym radzę dobrze sie zastanowić jaki to program i do czego służy zanim wybierze sie opcje “zablokuj wszystkie połączenia programu”… program nie działa sam dlatego trzeba trochę przy nim pomyśleć a jak sie go dobrze skonfiguruje to nie ma żadnych problemów Nie blokuj czasem svchost.exe bo zablokujesz sobie komunikację z netem opcje "Przepuszczaj większość - program opcjonalnie wykorzystać .Musimy stworzyć reguły dla danego programu ,Program trzeba dobrze skonfigurować, są szablony które ułatwiają, np. wchodzisz do IE i Outpost się pyta pierwszy raz po czym automatycznie wprowadza ustawienia przetestowane przez użytkowników i zatwierdzone przez Agnitum jako prawidłowe reguły, słowem ktoś dobrze to już przeanalizował a firewall ustawi automatycznie, podobnie podsunie rozwiązanie dla Spybota, Ad-aware, Firefoxa i wielu programów gdzie nie będziesz musiał zadawać sobie trudu konfiguracji. W domyśle by nie zablokować sieci firewall musi pracować z ikonką znaku zapytania, tzn. że się uczy cały czas ustawień dla programów. Jeśli ktoś ustawi blokuj wszystko to niech się nie dziwi, że nie ma dostępu do sieci :). Najlepiej jak się czegoś nie jest pewnym dawać blokuj raz, przy kolejnej okazji można to zmienić. Program chroni też hasła by ktoś nieproszony je nie wyniósł, kiedy się je podda ochronie nie uda się .Dodaj w opcjach Spika do zaufanych i powinno być po kłopocie . :lol:

Realmadryt Jak już chcesz pomóż to dobrze czytaj temat mnie nie chodzi o programy ,tylko o jeden prog. nazywa się Spik którego blokuje Outpost Firewall jak wy łącze DNS Cache to jest w porządku .pozdrawiam …

link do polskiego podręcznika jak to zrobić jak przeczytasz to się dowiesz - http://www.outpost.pl/pomoc/dokumentacja.html

Dokumentacja OPF 4.0 (PDF) - pełna dokumentacja do programu w języku polskim - wchodzisz w temat [Pamięć DNS] wszystko opisane .

kolego a ja pisałem na przykładzie tych programów o ustawieniach i takiej funkcji jak opcje , wyżej podaję ci gdzie masz wejść i

jak to przeczytasz nie będziesz miał problemów instrukcja jak skonfigurować i ustawić jest po polsku.A ty jak piszesz to pisz po polsku i popraw błędy.Konfiguracja i ustawienia dotyczą wszystkich programów , a nie tego konkretnego procedura zawsze jest taka sama .

OTy kosmos.JNJN