Overburning- ile jeszcze da się dopakować?

Mam do nagrania plik, który na dysku zajmuje 735 MB. Nie mam nagrywarki dvd więc chciałbym nagrać na zwykła płytkę cd-r metoda overburningu.

Czy mimo dopalania płytka pomieści tyle dodatkowych MB? Czytałem, że dopalanie może rozwalić nagrywarkę, prawda to?

I jeszcze jedno ten plik mam już spakowany, można by go jeszcze podzielić w winrarze na 2 części, wtedy by się zmieścił. Jeśli tak to muszę od początku spakować pliki tylko po prostu w dwóch turach, czy może to istniejące archiwum da się podzielić?

735 MB to raczej za dużo żeby zmieścić na płytkę 700 … Ale zawsze można iść do sklepu i kupić sobie płytkę o pojemności 750 lub 800 MB :wink:

Tak, tylko jeszcze nagrywarka musi je obsłuzyć:)

735 MB powinno wejść bez problemu jeśli mówimy o faktycznej wielkości pliku (całkowita przestrzeń zajmowana na HD). Dopalanie nic nie zrobi twojej nagrywarce, te ostrzeżenie to prehistoria, dotycząca starych nagrywarek gdzie czasami po przekroczeniu normalnego zasiegu pracy głowicy ta potrafiła utknąć (żeby ją cofnąć trzeba było rozkręcać napęd)…

No cóż, jeżeli najeżdżam na kursorem na ten plik to ma 753 301 KB, a jeżeli wezmę PPM i właściwości w parametrach: rozmiar, jak i rozmiar na dysku ma 735 MB (jeżeli chodzi o bajty w tych parametrach to się nieznacznie różnią, z tym że zaczynają się od 771 mln bajtów, czyli wychodzi że ma ponad 771 mega). Więc mamy trzy różne wielkości. Która wielkość będzie na cd?

I jeszcze jedno pytanie, takie dopalanie ma w końcu ogranicznik, to ile więc max. MB można dograć na zwykłej płytce 700 MB?