Overclocing na laptopie

Witam,

Ostatnio interesuję się tematyką overclocing’u, w związku z tym chciałbym się was zapytać jak i o jakie wartości mogę podkręcić mojego laptopa. Jak na razie nie zapowiada się na szybką zmianę procesora ( :cry: ), więc chciałbym poexperymentować z podkręcaniem, w razie czego zobaczę podkładki chłodzące do laptopa (mam na oku jedną, która ma aż 3 wiatraki, a za 10zł, to naprawdę dużo :slight_smile: ). Proszę mi nie mówić, że nie ma możliwości podkręcania laptopa, bo taka możliwość jest, tylko w większości modeli jest to nie wydajne chłodzenie… Trochę poczytałem i nie zamierzam eksperymentować z napięciem, bo jak wiadomo baterii nie chcemy zniszczyć :stuck_out_tongue: . No dobrze, ma ktoś jakieś pomysły za podkręcenie mojego laptopa, albo rady jak zapobiec przegrzaniu/spaleniu się laptopa? Na wszelki wypadek podam pełną konfigurację laptopa:

Model: LG P1-JPLCY

OS: Windows Seven Enterprise 32-bit

Procek: Intel Core (2 CPU) TP500 @1.66 GHz (~1.7GHz)

Pamięć RAM: 1024 MB(1GB) Nie wiem jakie kości

Używana rozdzielczość: 1280x800 px

Jeżeli coś pominąłem, to powiedzcie. :smiley:

Możesz dodać mu ramu i wymienić dysk na szybszy i to koniec rozbudowy ,laptopów się nie podkręca.

Spokojnie Marcin1025 laptopy też można podkręcać . I to czasami nawet z niezłymi wynikami . Posiadałem Benq P52eg w bardzo dobrej konfiguracji z nie zintegrowaną grafiką i przez lekkie podkręcenie naprawdę zaczął bardziej ochoczo śmigać . Fakt że bateria wyjęta + jedna z klapek także . Ale naprawdę fajnie dawał radę . A jeśli będzie chciał go kolega LouFei poważniej potraktować i dołoży jakieś dobre dedykowane chłodzenie , wymiana pasty , troszkę pamięci i podstawki to najprawdopodobniej będzie zadowolony . Jeśli chodzi o samo podkręcanie z własnego doświadczenia powiem Ci abyś trzymał się głównych wytycznych z jednostek stacjonarnych . Zobacz na co pozwala Ci bios jaki masz w lapku . A potem już dobierz tylko najbardziej odpowiedni programik do podkręcenia grafy ( jeżeli będziesz miał taką możliwość ) . I delikatnie .

Uhu… Jeżeli chodzi o dokładanie kości, to się zastanawiałem, ale na dłuższą metę, to jestem w trakcie zbierania kasy na kompa (chłodzenie procka cieczą i płytka petriego raczej pozwolą mi wyciągnąć z procesora jak najwięcej :slight_smile: A przypomnijcie mi, ajk będę teraz lapka podkręcał, to zwiększać teraz taktowanie? A jak u cb z napięciem? Jak będę musiał podkręcać, to będę musiał co jakiś czas zmieniać na standardowe napięcie, bo czasami wychodzę z lapkiem.