Overclock a zero różnicy?


(Edmunt) #1

Witam

Podkręciłem kartę graficzną Ati Mobility HD2600 256MB 500/400 (oryginalnie) do 600/560 lub nawet 750/600. Program TechPowerUp GPU-Z v0.4.7 pokazuje przyrost przepustowości z 12,7Gb/s do nawet 19Gb/s mimo tego poza przyrostem temperatury nie odczuwam żadnego przyrostu mocy? może mi ktoś wyjaśnić dlaczego?


(Jjoasz) #2

a, gdzie bys chcial ten przyrost mocy poczuc?

przeciez przegladarka szybciej nie bedzie otwierala stron czy player szybciej film odtwarzac... najwiecej poczujesz na sredniej ilosci fps w grze lub kilku minutach mniej przy kodowaniu, o ile soft korzysta z mocy gpu rowniez 8)


(system) #3

Różnicę sprawdzaj tym: http://www.dobreprogramy.pl/Unigine-Hea ... 17344.html


(Xeon Bloomfield) #4

Overclocking karty graficznej ma na celu zwiększenie jej wydajności w tym do czego jest ona głównie używana, czyli aplikacje 3D, niektóre gry 2D, programy do konwertowania filmów z użyciem mocy GPU, itd...

Dla kogoś kto nie "gra" podkręcanie tej karty to tak jak w tym przypadku brak różnicy w codziennym użytkowaniu komputera. W takim przypadku szkoda zawyżać niepotrzebnie temperaturę karty...


(Db2524) #5

A wydajność w grach zależy nie tylko od grafiki, ale także procesora, a w tym przypadku być może również i od pamięci jaką ma do dyspozycji grafika.