OverClocking AMD-Atchlon 64 3000+ 1,8 ghz

Mam pytanie czy ten procek nadaje się do kręcenia?? Podkręciłem narazie z 1,8 GHz do 1,890 i nie wiem jak dalej podkręcać bo nie chce spalić co jest ważne przy overclockingu bo mam małą wiedzę no może troszkę większą niż małą.

a oto ss z everest home myslę, że ten komp wytrzyma małe podkręcene.

b53edfddc9af1138m.gif

Nic Ci się nie spali-prędzej komp się zrestartuje :stuck_out_tongue: Mam tego procka w starym kompie , i dla mnie udało się go tylko podkręcić do 2,2Ghz i to jest chyba jego maximum-działa do dziś(3lata) ale żadna rewelacja , chociaż w Crisisa pierwszego grałem na najniższych ustawieniach.Dlatego kupując drugiego kompa , wybrałem procesor Core-duo E 6850-3GHz- aby nie bawić się w podkręcanie. :stuck_out_tongue:

heh ja narazie nie mam zamiaru zmieniać kompa ( 2 lata ten ma) i dlateog chcem z niego wycisnać z 2,4 jak się uda. Czytam cały czas o overclockingu i sie ucze heh zobaczymy co z tego wyniknie.

Jaki tam jest zasilacz, jakie temperatury procka w stresie po kręceniu

model DR C350 wat temperatura 42 na końcu testu w programi SUPER PI 100% uzwania procesora przez test

teraz mam na 242 fsb i ma 2170 coś takiego ma w tej chwili. Znacie jakiś sposób np na 2,700 bo na tyle bym chciał tak żeby nie spalić bo wąptie że przez same podniesienie fsb magistrali chyba nie osiągne tyle.

pozdrawiam

Znam, dwa, ciekły azot albo freon :wink:

42 stopnie to bardzo mało aż dziwna temperatura po kręceniu w stresie

Chłodzenie box’owe czy wymienione

Jeśli jest tak niska temperatura można dalej kręcić i podnieść napięcia na procesorze

ok 42-43 w stersie i mam teraz tak podniesione do 252 mhz mnożnik razy 3 bo czytalem że nie mozn a pprzekraczać nominalnej wartości w moim wypadku 1800 mhz czyli max moge podnieść do 300 mhz bo 3*300=900*2=1800 z czego wyciągnę z 2600-2700. A i do ilu temperatura może byc w stresie 100% procka bo testuje 3dmark i SUPERpi W Pierwszym mam 5300 coś koło tego na 1024*768 .

do której możesz podkręcać to 60 stopni tylko pamiętaj tak aby w upalne dni sie nie przegrzewał

I pryz wysokim oc musisz podnosi napicia

a do ilu max napięcie by nie spalic procka narazie mam 1,55 v

Jeśli działa stabilnie nie podnoś jak zaczną się błędy podnieś minimalnie o jedno 2 dwa pola wyżej w ustawieniach biosa