Overclocking Lite-On SOHW-1653S i http://codeguys.rpc1.org


(Kpr2877) #1

Witam,

dostałem już kompletnego zaćmienia głowy z tymi firmware'ami ze strony http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html dla Lite-ON SOHW-1653S.

Który firmware jest najnowszy?

I do jakich wartości można podkręcić w/w nagrywarkę?

Pozdrawiam :smiley:


(Bażant) #2

A po hugo ty chcesz nagrywarke podkrecac :shock: :-s Znaczacej roznicy nie zobaczysz, a tylko mozesz sobie zycie skomplikowac... :roll:


(Paluszczak) #3

Wymienic firmware to nie znaczy podkręcić...

Wymiana firmware na nowsze przynosi tylko same korzysci, pod warunkiem że pdoczas kilkusekundowego update firmware, nie braknie prądu. Bo wtedy nagrywarka do wurzucenia, chyba że wstawisz jej firmware, co graniczy z cudem albo z duzym wydatkiem pieniędzy(w stosunku do ceny nagrywarki)


(PaPuX) #4

no cuż ja w swoim liteonie zmieniałem firmware i rużnica dla mnie jest znacząca bo z max nagrywana 48x nagrywarka poszła na 52x w dodatku ma dodatkowe zapisy, obsługe nowych standardów oras ulepszoną korekcje błędów, no i ciekawostka szufladka zmieniła sposub wysuwania :smiley:

Oto najnowszy bios do twojej nagrywarki

http://www.cdrinfo.pl/bios/5362013231

Zmiana firmware w liteonach jest bardzo prosta bios jest zapisany w jednym pliku exe i cała nasza ingerencja sprowadza sie do 2 kliknięć.Programowanie trwa ok 1min (pamiętaj aby podczas wgrywania szufladka była zamknięta i nie było w środku żądnej płyty bo może dojśćdo zawieszenia nagrywarki a tego nie chcemy, no i żeby przez tą 1min nie zabrakło prądu bo śmietnik ją czeka)


(Zbych ) #5

Z firmware od codeguysa musisz uważać , nie zawsze najnowszy jest najlepszy , musisz eksperymentalnie dopasować odpowiedni bios , może nawet zdażyć się że po wgraniu któregoś biosu nagrywarka wcale nie ruszy i wtedy odpowiednimi programami trzeba będzie reanimować napęd z pod DOS-a , biosy od codeguysa sa tak zrobione że podkrecają napęd do granic możliwości więc nie ma co z takim biosem już więcej kombinować tylko wgrywać taki jaki jest. Ostatnio też chciałem sobie jeszcze polepszyć i wgrałem najnowsze firmware od codegusa i niestety napęd nie ruszył na nim, musiałem wrócić do wcześniejszej wersjii.

Niekoniecznie , np. wgrywając taki zmodyfikowany bios do mojego Lite-ON -a 851S przerobiłem go na 832S co poskutkowało podwojeniem szybkości nagrywania płyt DVD i dodało do napędu możliwość nagrywania płyt DL co nie było możliwe w firmware w modelu 851S


(Kpr2877) #6

Patrząc po komentarzach można podobno zmienić kolor diody "Led fix" czy jakos tak.

Jak tego dokonać?

Pozdrawiam :slight_smile:


(pietrek345) #7

ale bzdety hahaha

jest taki program jak "MtkWinFlash" nawet jak bios i windows nie wykrywa napędu to można go postawić spowrotem na nogi, wybiera się pod jaką taśmą jest napęd i wskazuje mu się bios w postaci .bin i po sprawie