Overclocking-problem

Witam,

posiadam procesor AMD Athlon 64 3000+ (Socket 939) Venice

zainspirowany artykułem:

http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc_a64

postanowiłem przyspieszyć nieco procesor ;]

jednak podczas czytania natknąłem się na:

ten koleś ma standardowy wiatraczek czyli tak jak ja.

tyle że ja przy normalnych ustawieniach procesora podczas zwykłej pracy mam temperature 45 co mnie martwi.

też tak macie?

czego może być to przyczyna?

buda stoi w dobrym miejscu.

Mój znajomy ma tego proca… tez mu się grzeje… tylko dlatego że on nie ma cyrkulacji powietrza (czyt. 2x wiatraki: jeden na CPU i jeden na GPU). Kable są poplątane (czyt. ogólny syf w budzie). A same dobre umiejscowienie budy dużo nie daje. Musi być cyrkulacja!

Sprawdź pierw to u siebie!

A i z tego co mogę się orientować, to może i ma chłodzenie powietrzem, ale pewnie jakiegoś Scythe (ale to są moje domysły, bo na dzikich są już chyba ludzie prof. i jeżeli myślą o O/C to stosują lepsze niż BOX’owe chłodzenie).

To są moje wnioski.

Poczytaj jeszcze to:

http://dzikie.net/index.php?art=aircooling

i słusznie , że martwi ,temp. jeszcze nie krytyczna i nic się narazie nie stanie , ale w normalnej pracy to dużo. Przegląd kompa by się przydał , odkurzenie , nowa pasta , dołożony wentylator wydmuchujący powietrze na zewnątrz np. taki : http://www.allegro.pl/item155097670_arc … _6lat.html i na boxowym wentylu będzie lepiej o kilkanaście stopni.

nie mam tego problemu ;]

niestety mam tylko jeden na CPU.

porządki robiłem na święta :smiley:

a pasta?hym…ten procesor mam ok roku, tak szybko się zurzywa?

a co do wentylatora…to wieziłeś pierwszy lepszy czy go polecasz?

a może ktoś inny ma jakieś inne propozycjie

nie ważne ile ma , ważne kto składał to wszystko.Temp. wysoka i trzeba poszukać przyczyny , a to często jest jedna z nich.

taki polecam , jest niedrogi i cichutki.

hym tak sobie pomyślałem:

Processor:

AMD Athlon 64 3000+ Venice Socket 939

Mainboard Model:

A8V-E SE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej:

VIA K8T890, AMD Hammer

Typ BIOS'u:

Award (07/13/05)

Grafika:

Nvidia GeForce 6600 128 Mb 

Dysk:

SAMSUNG SV4084H (37 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

WDC WD1600JB-00GVC0 (127 GB, IDE)

Memory:

DDR, PC3200 (200 MHz), 512 MBytes, Kingston

oto moja pełna konfiguracja ;]

mam jeszcze karte TV ale pożyczyłem bratu.

całość napędza nędzny zasilacz:

obrazih8.th.jpg

więc może to jest przyczna że poprostu nie wyrabia? co o tym myślicie?

Na tracerze to nic nie kręć. Kup Fortron 350W.

On zapewne ma właczone C’n’Q - zmniejsza takotwanie proca jak nie potrzebuje dużo mocy. Ty najprawdopoodbniej masz wyłączone - i dobrze przy OC nieraz są problemy z C’n’Q.

McDracullo ja myślałem bardziej o Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450.

Jednak najbliższy mój zakup to Xbox 360 a z obecnego PC chcę wycisnąć wszystko co można ponosząc minimalny koszt.A “jaki taki” zasilacz to koszt min. 200 zł.

ale dzięki za info

wracając do pierwotnego pytania.czy mało wydajny zasilacz ma wpływa na zwiększenie temperatury na CPU?

Fortorn 350W MDN-R lub THA-P z allegro - góra 80 zł (ale za 60 zł też już dostaniesz).

nawet jeśli ma to niewielkie , znaczenie i to wielkie ma na stabilność systemu i dlatego wymień go, ale bezpośredniej winy w grzaniu procka nie ma.

W takim razie ja trzymam się za BOX’owym chłodzeniem… To może być ta pięta achillesowa. No i ta cała “cyrkulacja” w budzie