Ovreclocking P4 da się?

jak wyżej chce 3.0 a mam 2.4

MSI 845e MAX 1 GB RAM maxpower 300w z obudową był

Zasilacz markowy to podstawa OC, a ten co masz to jakiś noname. Lista dobrych zasiłek.

niby wiem ale 300 w nie bedzie dzialal a te liste czytalem

Będzie działał, ale w każdej chwili może Ci kompa spalić.

Próbuj kręcić. Kilka MHz na pewno wyciągniesz bez problemu. A czy markowy zasilacz to podstawa - śmiech na sali. I teraz każesz chłopakowi kupić nowy zasilacz za 200 zł? matekadamczak , niepotrzebnie wspomniałeś o tym, jaki masz PSU. Teraz wszyscy będą polecali Modecomy. Nie słuchaj innych. Podciągnij FSB w Biosie o kilka MHz na początek. Odpal jakiś banchmark, kontroluj temperaturę. Jeżeli wszystko chodzi dobrze, to podkręcaj dalej.

Jasne - ogień piekielny go pochłonie. NIGDY nie spotkałem się z sytuacją, że tani zasilacz komuś siadł, a tym bardziej spalił komputer. Ty na pewno też się z tym nie spotkałeś. Wypadki się zdarzają, ale bardzo, bardzo rzadko.

slawex1983 , przy słabej zasiłce i oryginalnym taktowaniu procka napewno nie pójdzie z niego “dymek”, ale z prodkręconym procem może coś się stać :stuck_out_tongue:

matekadamczak , podkręcasz na własną odpowiedzialność, żebyś później nie miał do nikogo pretensji, że Ci się coś spalił :slight_smile:

rzadko?

u znajomego spalił się bez przyczyny… po prostu, włączony był, zgasło i nie wstało… mobo i dysk do wymiany (miał tracera)

jak miałem na 2 kompie feel-a i podkręciłem proca niewiele, bez podnoszenia vcore to zasilacz się spalił i porty PCI na mobo i kartę muzyczną…

a codegen u kumpla rozłącza molexy mimo że sprzęt potrzebuje 200W (zasilacz ma 300W) no i podczas korzystania z kompa się rozłącza np. zasilanie grafy czy dysku…

i jeszcze kilka podobnych przypadków…

U mnie w starym kompie miałem zasilacz ropla 500W i się spalił po 30min pracy a komp nowy był i do wymiany mobo i coś tam jeszcze już nie pamiętam . …

A ja lata jechałem na codegenie 300W, Tracerze 400W, Procompie 350W i żaden się nie spalił. Ostatnio przesiadłem się na Chieftec HPC-420-302DF i siadł po ok. miesiącu. Kupiłem drugi tylko dlatego, ponieważ jest niesłyszalny.

a jezeli juz zaczne podkręcać to da się jakoś ominąć BIOS?? np programami od MSI

Chodzi ci o takie programy którymi można podkręcać bez wchodzenia w BIOS ?

A zabrał coś za sobą ??

Lepsza jest stara metoda czyli podkręcanie z Biosu, ja bym programami nie podkręcał bo jak przedobrzysz to system nie będzie chciał ruszać a wtedy trzeba będzie stawiać system odnowa.

Raczej na odwrót. Jeżeli przedobrzy w programach do OC (które pewnie znajdują się na CD dołączonym do mobo), to wystarczy restarcik. W przypadku biosu trzeba go skasować otwierając obudowę. W niektórych po kilku nieudanych startach bios podnosi kompa z ustawieniami domyślnymi.

Chieftec nic nie zabrał. Narobił tylko huku i smrodu w pokoju. Dlaczego siadł, to nie mam pojęcia.

Nic nie zabrał, a ciekawe jakie szanse były by przy nie markowych, bo w rękach miałem takie sztuki że po otwarciu połowy części nie dało się rozpoznać, część się stopiła inne wystrzeliły. Siadł może dla tego że ten model z tego co pamiętam to leżak z allegro, może był źle magazynowany lub tak jak podobna seria 410-202DF miał fabryczną wadę i padał sam z siebie.

Jak przy starcie jest czarny ekran to można zresetować kompa, i cały czas trzymać insert, czasami da się wejść do biosu bez kasowania zworką.

Taaa ja kiedyś miałem zasilacz też nie markowy i mi służył przez 4 lata i pewnie by dłużej posłóżył gdybym sam go nie spalił bo zmieniłem napięcce gniazdka. Potem mój tata który akurat na zasilaczach się nie zna kupił w media markcie feela i mi buchnął po tygodniu. Płyta, ram, dysk, grafa spalona i komp na złom.

W niektórych płytach PageUp.

tak mi chodzi o programy do windows bez wchodzenia do biosu

Z pewnością znajdziesz taki program na CD dołączonym do płyty.

ale podkręcanie P4 nie ma sensu!! wydajność nie rośnie a temperatura mocno wzrasta… a u mnie to już wydajność spadała po OC :wink:

podkręcanie P4 albo Celerona to bezsens i tyle…