Oznakowanie twardych dysków

Czy istnieje prosty sposób zmiany literek przypisanych do dysków. Tzn mam na przykład 3 dyski twarde i chciałbym zmienić oznakowanie literowe. np. C: na D:

o le masz rzczewiście 3 twardziele (a nie 3 partycje) to musisz zamienić je miejscami na taśmie i zmienić zworki lub sprawdzić ich poprawność.uwaga! !!

no nie wiem, jak zainstalujesz windke na dysku D to raczej pobiera dane z niego :roll: A co do tych tasemek to chyba zmiana ustawien w biosie by wystarczyla (master, slave, secondary slave itd.)

Spróbuj zainstalować jeden system na innej partycj lub innym dysku oznaczonym inaczej niż C:

Co do prostego sposobu zmiany oznaczeń liter trudno mi powiedzieć czy jest prosty. Takie możliwości ma PartitionMagic. W biosie nie możesz ustawić, który dysk będzie Master, a który Slave, bios je wykrywa tak jak mają ustawione dyski zworki, gdyby było inaczej nie musiałbyś używać zworek. Poza tym najważniejsza rzecz to co moose chciałbyś uzyskać zmianą oznakowania dysków. Zmian liter dysków ma duże znaczenie dla działania programów, jeśli mają powiązania z innymi partycjami lub dyskami. I jak pisałem powyżej PartitionMagic ma taką funkcję i przy zmanie oznakowania próbuje wykryć powiązania i dostosować do zmian, jednak nie jest to prosta operacja i trzeba mieć umiętności w posługiwaniu się tym programem by wiedzieć co się robi, gdyż istnieje ryzyko utraty danych włącznie.

Pozdrawiam

Golden Finger

Nie wiem, czy czasem programem Partition Magic nie możnaby było zrobić czegoś takiego :slight_smile:

W partition Magic jest opcja zmiany litery dysku (partycji), marudzi niestety przy zmianie litery dysku (partycji) systemowego