P.Główna "Fujitsu/Siemens D1675" - System sie nie ładuje...?

Witam

Kupiłem płytke główną “PGA 478 Fujitsu/Siemens D1675”.

Zamontowałem ja w obudowe, podpiołem procesor, taśmy, zasilanie itd.

Właczyłem komputer i przeszłem odrazu do formatowania dysku.

Po formacie, szybkie okno botowania i jestem na etapie logo windows… W tym momęcie powinno na dole pokazywac sie wczytywanie (pasek ten), ale tego nie ma, po 5 sec od mometu ukazania sie tego system leci dalej i znika logo windows. W tym momecie powinie ładowac sie juz system ale tak nie jest.

Ciągle czarny monitor, klawiatura działa, komputer chodzi, zadnego niebieskiego ekranu, zadnych resetów, po prostu nic, jak by nie chciał wczytac systemu…

Instalowałem system 2 razy i nadal to samo. Dodam ze potem patrzałem w bios, i np. nie wykrywa mi w nim procesora, w ogole jakies skromne pole działania biosa…

Przestawiałem różne opcje ale nadal to samo. Ustawiłęm botowanie systemu na wolne. W momecie wczytywania ramu nad tym pisze Intel Celeron 2.4GHz czyli procesor wykrywa ale nie w biosie…

Parametry sprzetu.

Intel Celeron 2.4GHz 128/400MHz

1.5GB RAMu

Dysk 80GB ATA

Radeon HD2600XT na AGP

Tu parametry płyty głównej (tą kupiłem) > http://www.allegro.pl/item530858569_now … cz_wa.html

Nie wiem co moze być nie tak, ale cos mi mowi ze Procesor…

Co wy na to ?

te cuda FS są nic nie warte, nie wspomnę o chipsecie SIS, pokombinuj z pamięciami pozostaw tylko jedną kość i spróbuj odpalić system, zresetuj ustawienia cmos (bateria, zworka).

A jakie sa warte… zeby wiedziec na przyszłość ?

A jakie sa warte… zeby wiedziec na przyszłość ?

Czyli procesor jaki posiadam podejdzie pod ta płyte główna ? Na to nie dostałem odpowiedzi…

tak procesor podejdzie wedle opisu, a płyty na chipsecie intela należało brać…

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

No tak ale jak bym chciał w płycie to i to to by takiej na swiecie nie było :slight_smile:

No cóz zrobiłem next format na nowej płycie. Wsadziłem kość 1GB/256MB ale nadal to samo wiec wina ramu raczej odpada…

Co do resetu biosa… zwrotki nie ma… wyciagłem baterię na 5 min i wsadziłem ponownie ale bios sie chyba nie zresetował bo godzina i data była aktualna z dniem dzisiejszym… Ale mimo to nie dało efektu, nadal to samo.

Naprawde nie wiem o co chodzi tej płycie głównej.

Dodam ze, jak te logo juz znika i robi sie ciemny monitor ciągle to, lampka od dysku (kontrolka) miga, czyli czyta nadal dysk i system chyba sie ładuje ale ja nic nie widze na monitorze… ? P.Główna nie trawi grafiki…?

Albo cos zle podpiolem ale co… jedynie na płycie tam gdzie sie podpina POWER,HDD LED, RESET itd. jest takie cos napisane na płycie jak: RCV i pod tym SKP.

Nie wiem co to jest… te dwa odnosniki laczy ze soba zwrotka… moge tez dać na sam RCV albo na SKP badz RCV i SPK (to co podałem predzej).

O co kaman…

PS. Moderator

Zwieksz pole manewru dla opisu Tematu. Nie za wiele da sie napisać…

Co do linku to bardziej chodzi o to jak pisze czy nazwe tematu… ? Jeśli nazwe Tematu to było dac do tematu FAQ a nie całej zasady…

Każdy sie uczy na błędach, proste i logiczne :slight_smile:

musisz zatem jeszcze skombinować inną kartę graficzną i spróbować na niej.

Karta która podałem Radeon HD2600XT na AGP to nowa karta.

Stara karte pozyczyłem znajomemu, bo on sam swa ma w naprawie, dlatego nie moge dzis nic sprawdzic dopiero jutro jak juz mu ja oddadza.

Dodane 21.02.2009 (So) 11:21

A wiec wziolem moja stara grafe i podpiolem… Efekt… Jak zwykle logo windows i brak postepu na pasku logowania, potem znika, zaraz pojawia sie jeszcze raz ale bardzo szybko znika i zaraz jeszcze raz i juz tak ciagle pozostaje, co najlepsze z tym 3 razem to kolory sa wlaniete zle pokazuje jak by kolory, tak gdzie powinien byc biały kolor jest np. niebieski delkatnie…

Zapodam zdjęcie z Telefonu jak to wyglada (jakosc zdjecia słaba i troche jasne):

DSC00142.jpg

Sorry że tak późno wchodze na temat ale mam podobny problem i chciałem Ciebie zapytac co zrobiłeś z tym fantem, a konkretnie z kartą graficzną i tymi kolorami?