P. poradnika do zmiany wyglądu ubuntu


(Porchekarera) #1

Witam.

Dziś zainstalowałem sobie ubuntu, bo jak narazie debian się ściąga :stuck_out_tongue_winking_eye:

I chciałbym go nieźle odpicować nie chodzi mi tylko o styl, ale np. dock taki jak w mac OS, ikonki nowe.

  1. Więc proszę was o poradnik jak profesjonalnie odmienić puplpit ubuntu 8.10 nie chodzi mi o ten co jest na tym forum :stuck_out_tongue_winking_eye:

  2. To proszę o podanie strony z ogromny zbiorem tapet o wszystkich tematykach bo na google.pl to nie łatwo znaleźć strony z dobrymi tapetami.


(mati75) #2

ad.2 gnome-look.org


(rgabrysiak) #3

Nie wiem jak u ciebie ze znajomością Linuksa, jeśli dopiero zaczynasz zobacz to:

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... ie-ubuntu/


(roobal) #4

Polecam projekt Mac4Lin -----> http://sourceforge.net/projects/mac4lin

Pozdrawiam!


(nintyfan) #5

Mnie się wydaje, że kiedy efekty pulpitu są obsługiwane, to Ubuntu powinno włączyć je wraz z avn-manager(taki pasek podobny do dock-u z MacOS X). Jeżeli nie, to najpierw musisz aktywować efekty, a następnie poszukać tego programu w swoim systemie lub go zainstalować.

Co jeszcze chcesz dodatkowo osiągnąć? Dosyć rzadkim zabiegiem pod GNOME jest ustawienie tła dla folderów w Nautilusie. Warto też ustawić sobie oddzielny motyw w przeglądarce. Prócz swojego profilu warto pomyśleć też o wyglądzie całego systemu, jak np. ekranu logowania czy bootsplash-a. We wszystkim tym pomoże Ci Gnome-Look, a także narzędzia->dodatki w Firefoksie. Nautilus jest menadżerem plików.


(roobal) #6

To wszystko zapewnia Mac4Lin, konkretniej, znajduje się tam skrypt, który automatycznie instaluje motywy, ikonki, ikonki do AWN, kursory, bootsplash, grubsplash itd.

Pozdrawiam!


(Adrian Nawrocki) #7

Jak dla mnie Mac4lin zostawia dużo badziewia w systemie. Testowałem i nie polecam. Najlepiej wszystko ręcznie poustawiać. A co do Ciebie Porchekarera to wejdź na http://www.czytelnia.ubuntu.pl i http://www.ubucentrum.pl i tam masz pełno poradników dotyczących wyglądów. Polecam. Tam znajdziesz wszystko, a jak jakiś problem pisz na prv.

Pozdrawiam