[P] Sterowniki - bez płyty

Witajcie drodzy użytkownicy!

Chciałbym na początku zaznaczyć, że jestem tu nowy jednak potrzebuję pilnej pomocy na bardzo nurtujące mnie pytanie.

 

Załóżmy, że wykonam formatowanie dysku i wgranie nowego systemu. Oczywiście na początku trzeba wgrać sterowniki. Jednak tutaj jest problem. Nie mam płyty. Żeby pobrać z internetu muszę mieć dostęp do niego, jednak po formacie został usunięty sterownik od płyty sieciowej. W takim razie nie będę miał dostępu do internetu? (Czy może jednak bez sterownika też da rade?) Co w takiej sytuacji mam zrobić? Pobrać wcześniej z internetu i zgrać na płyte/pendrive?

 

Pytanie może być bardzo amatorskie, jednak wolę się upewnić za nim podejmę jakiekolwiek kroki. Zaznaczam, że nigdy wcześniej nie robiłem formata.

 

 

jeżeli wgrywasz Windows 8+ to przeważnie automatycznie wczytuje sterowniki . Tak jest u mnie .  ( tez wykrywa karty usb wifi) 

Wgrany jest XP, a będę wgrywał Windows 7

I nigdy nie wykonasz “formata”

Te czynności wykonujesz po formatowaniu partycji i instalowaniu systemu a nie po bzdurnym “formacie” bo czynność “formacie” nie istnieje tak samo jak nie ma słowa i czynności “formata”

No to nad czym się zastanawiasz? Pobierz odpowiednie sterowniki ze strony producenta poszczególnych podzespołów nagraj na płytę/pendrive/drugi dysk itp.

Po zainstalowaniu systemu jeśli coś nie będzie działało zainstalujesz odpowiednie sterowniki.

@Cedar , użyłem bardzo potocznego słownictwa. Ciebie jako znawcę pewnie kole w oczy takie słownictwo.

 

Chciałem tylko uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Pobierz odpowiednie sterowniki ze strony producenta poszczególnych podzespołów nagraj na płytę/pendrive/drugi dysk itp.

@Cedar - proszę o napisanie co w tym zdaniu jest nie tak…

7 raczej z wbudowanymi kartami czyli takimi w budzie raczej sobie radzi. To znaczy raczeej sam pobiera swoje sterowniki i pozwala sie z siecią połączyć.

Karty na usb i inne wynalazki z tym bywa różnie.

Możesz sobie zrobić kopie sterowników przed formatem i potem taką kopie sobie przywrócić

Tylko owej kopi nie przechowuj na partycji gdzie ma być system ale to chyba wiesz