P1.8 512mb - czy jest sens na tym HD?

Moja konfiguracja:

P4 1.8Ghz s478

512mb ddr1

grafika na slot agp- brak.

(windwos xp pro0

Na zintegrowanej oczywiście tnie sie powyżej około 1000x566

Moje pytanie jest takie, czy opłaca sie dokupić grafike do 100zł, czy pociągnie chociarz 720p, bo więcej mi się nie opłaca dokładać 0 lepiej uzbierać i poskładać coś lepszego od 0.

Pytanie także do użytkowników linuxa - czy zmiana na np lżejsze xubuntu da coś grafice?

z góry dzięki za pomoc!

Oczywiście, że lepiej poskładać od nowa bo to już jakby nie patrzeć zabytek :slight_smile:

Tak wiem przecież że to stary komp, tylko nie mam 2k zł na nowego, chodziło mi bardziej o to czy jeżeli dołoże za 100zł karte grafiki to czy mi pójdzie hd.

wiadomo takie rozwiązania są najprostsze: kup nowego kompa - to jest w planach ;p

napisz co masz za zintegrowana karte, model i producenta, co do agp, oczywiscie warto kupic karte agp x8, sprawdz tylko czy twoja plyta taka karte obsluzy, moze sie okazac, ze ma slot agp x4 i wtedy nie warto kupowac karty agp x8

grafika zintegrowana: Intel 82845G/GL/GE/PE/GV

i niestety AGP 4x

Czyli dzięki nukemski za odpowiedz. Nie będzie lepiej

Dodane 10.02.2011 (Cz) 14:26

grafika zintegrowana: Intel 82845G/GL/GE/PE/GV

i niestety AGP 4x

Czyli dzięki nukemski za odpowiedz. Nie będzie lepiej

Lepiej jak byś kompa zmienił, jak nie potrzebujesz cudów to styknie Sempron mod 140 ok 120 zł, płyta z grafiką AMD HD ok 200 zł, 2GB RAM DDR3 1333 CL9 ~90 zł. P4 1,8 tnie się we flaszu mój szybszy też czasem się przytnie. Można by kupić Radeona HD, ale ceny są chore, za używane chcą 200 zł, już bardziej się opłaca zmienić platformę.

Przy HD nic nie da tu trzeba albo mocnego proca, lub grafikę przerabiającą dekodowanie HD, co do samego Xbuntu to nowe wer wcale takie lekkie nie są, lepiej wrzucić Lubuntu.

za to ty sie znasz

Dysponuje na jednym kompie takim samym procem z zamontowaną kartą graficzną ATI Radeon (Gigabyte) 9550 256MB i przy HD 720p nie ma najmniejszego problemu , ale już przy 1080p nie jest tak różowo , głos się tnie i obraz nie za bardzo jest płynny , może nie że się tnie ale widać smużenia i nie kiedy zwalnia tempo.

Zawsze możesz sobie porać próbkę materiału HD i spróbować jak to będzie u Ciebie wyglądało ale myślę że przy tej karcie z integrowanej to i przy 720p nie wyrobi.

http://www.highdefforum.com/high-defini … -list.html