-*P2M - Szybkie i legalne ściąganie hitów z Internetu

Witam All!

Chcę ściągnąć muzykę i nagrać na płytę, dla własnego użytku.

Czy to jest LEGALNE ??

Pozdrawiamy! !!

Nie.

a niby dlaczego nie?

Wg. polskiego prawa jak najbardziej tak (kwestia tego, czy jest to chore prawo, czy nie to zupełnie inna dyskusja)

szerzej w artykułach na Vortalu :wink:

potwierdzam

ściąganie jest 100% Legal. Jedynie udostępnianie jest łamaniem prawa. Ale to dotyczy tylko muzy

To jest obejście prawa i tyle. Niby to legalne, z nazwy :?

viewtopic.php?f=6&t=223400&p=1477989

nie tylko. filmów również, zasadniczo szerszego asortymentu. ale np nie oprogramowania

P2M jest legalne. W najnowszym Chipie o tym jest. Wytwórnie moga pozwać najwyżej z powództwa cywilnego czy coś takiego a mało prawdopodobne by dostali taki nakaz. Przeczytajcie o tym w Chipie. Wypowiadał sie na ten temat też policjant Urbański

Misza89 ma rację. Pobieranie (bez rozpowszechniania!) dla własnego użytku muzyki i filmów z punktu widzenia prawa karnego nie jest przestępstwem.

Ja żeby się nie chwalić ;p Ściągam tym sposobem i dla mnie właściwie najlepszy no prawie.

Bo eMule z przekierowaniem portów i laptopem króluje ;] Mało prądu i dość szybko ściąga.

A jak się pojawi nowa wersja MoorHunta to także idzie miodzio bo czasami to tak mozolnie idzie…

Legalne jest pobieranie i chyba trzymanie na dysku 24h czy jakoś tak, natomiast nielegalne jest już udostepnianie.

Te 24 godziny, które się przewija w tych tematach jest bujdą. Nie ma czegoś takiego w przepisach. Ktoś sobie plotę wymyślił i poszło w eter.

Bardzo dziękuję wszystkum za odpowiedzi :wink: :slight_smile: