P2p spowalnia www

(juroglo) #1

Witam

Tak jak w temacie.

Posiadam łącze 1mega i jest ono dostarczone do mnie drogą radiową.

Wszystko chodzi ok lecz kiedy włączę jakiś program p2p np Ares lub BearShare to poruszanie się po świecie www jest niemożliwe. Nieważne czy przy pomocy Firefoxa czy Explorera.

Limit połączeń mam zwiększony, najpierw ustawiłem go na 50 następnie na 100 lecz nie ma różnicy.

Programy p2p również mają zmniejszony transfer tak, że zostawiłem sobie jakieś 8 kilo i nic nie pomogło.

W komunikacie wyświetlającym się po nieudanym połączeniu ze stroną brzmi niejako ze "Połączenie zostało zrestartowane", czy jakoś tak.

Czy ktoś wiem jaka jest tego przyczyna i jak można temu zaradzić.

Pozdrowienia

(Krzysieek88) #2

Nic na to nie poradzisz, jest to normalne.

Gdy w tle działa program p2p nie da się normalnie korzystać z przeglądarki.

Tym bardziej że masz radiówkę.

(juroglo) #3

szkoda

Dawniej miałem tylko problemy z logowaniem sie na różne kąta które wymagały kodowania ssl i z pobieraniem poczty, a teraz to chodzenie po www po prostu jest niemożliwe

(neo10) #4

Ja przy łączu 4mb/s i włączonym emule nie zauważam tego że jest on włączony ;] fakt że nie ściągam za dużo i raczej żadko ale przy włączonym i rozpędzonym nawet w grach sieciowych ping mi nie skacze ;] tyle że odblokowałem liczbę połączeć do jakiś 5000 ;] emule ma ustawione do 3000 połączeń.

Zobacz ile masz ustawionych połączeń w emulu tam standardowo jest ok 400-500 a przy twoich 100odblokowanych strony chyba nie mają prawa działać normalnie ;]

(Goodprogram) #5

neo10 chwalisz sie? to chyba wiadome że przy takim łączu będzie to prawie nieodczuwalne :roll:

(neo10) #6

Jeżeli on ustawi na swoim łączu 1mb/s też ograniczenie dla emula plus te limity połączeń aby nie wykorzystywał całego łącza i strony muszą się ładować, wiadomo że mogą trochę wolniej ale muszą ;]

(Lukasz Grzelak22) #7

ja mam radiówke i da sie cos z tym zrobic! !!

(Bolo92) #8

Nom programik fajny...

Ale z tym to zostaw sobie trochę więcej, ja na eMule zostawiam 10KB/s wysyłania a mam 16KB/s max i czasami i tak DUMeter pokazuje że wysyła się coś ok. 15-16KB/s i strony wolniej działają.

(juroglo) #9

Zaraz będę próbować.

Dzięki za pomoc

Złączono Posta : 26.11.2007 (Pon) 20:28

Fajna sprawa

Teraz mogę w miarę swobodnie chodzić po www a dodatkowo p2p również robi swoje.

Wielkie DZIĘKI