P2p z modemem livebox i ogniomurkiem


(kiszuriwalilibori) #1

Witam, wczoraj ściągnąłem Azorka i próbowałem postawić go do pracy :smiley: . Niestety, prawdopodobnie nie uda mi się go pogodzić z modemem Livebox dostarczanym przez tepsę z neostradą.

Kto ma taki zestaw -najlepiej jeszcze z ogniomurkiem Kerio, ( ale przez ogniomurka przeszedłem) i z jakim progsem mu to chodzi??? Będę też prosił o konkretne info co do konfiguracji, jestem lamerem. :?


(Myszonus) #2

chodzi o Azerusa ?? To w opcjach połączenia ustaw DSL (z szybkością twojego neo). Potem wiele zależy od ściąganego pliku : ilość seedów i peerów.


(El Presidento) #3

Tak a porty w LiveBox się same odblokują :roll:

Opis jak odblokować porty w LiveBox TP dla BitComet:

http://www.portforward.com/english/rout ... tComet.htm


(kiszuriwalilibori) #4

Myszak, Zenek Rolnik: porty ( konkretnie jeden port) są ustawione i test jest OK. Natomiast to czego nie ma to:

NAT: status: nieznany status osiągalności firewall/nat

DHT za firewallem, status: wygląda na to że jest problem z mapowaniem portów rozproszeonej bazy danych.

Kerio ma regułe na port i na Azorka, więc tu bym nie widział problemu. Natomiast przeczytałem sobie tematy pomocy do NAT problems i próbowałem coś z tym zrobić ale jak dla mnie to troche za dużo. To znaczy byłem w konfiguracji Liveboxa, ale nie wszystko mi sie udało. Stworzyłem serwer LAN, ale juz nie przeszłem eksportowania portów i stworzenia - jeżeli to potrzebne - adresu IP.

Jak macie jakieś pomysły to pomóżcie. Może BitComet jest łatwiejszy? o nim też słyszłaem dobre opinie.

P.S: znalazłem miejsca do ustawiania szybkości ale nie znalazłem opcji DSL


(aero) #5

o tyle, że nie musisz w ogóle w panelu liveboxa http://www.192.168.1.1 nic ustawiać , ani ustanawiać regół dla programu, wiem bo sam kozystam z bit comet i mam liveboxa


(kiszuriwalilibori) #6

Dziękuję wszystkim ,którzy odpowiedzieli a zwłaszcza tym ,którzy przyczynili się do instalacji BiTCometa. Faktycznie instalacja jest prosta i właśnie teraz idzie pierwsza płytka... :smiley: