P6331-4A - Konfiguracja łącza

Witam, chciałbym skonfigurować moje łącze internetowe(1mb) które jest dzielone na 2 komputery w taki sposób by każdy komputer miał do dyspozycji 512. Trochę czytałem na forach i jedyne co udało mi się ustalić to to iż są 2 sposoby na uzyskanie danego efektu:

  1. Konfiguracja routera (funkcja QOS?) - niestety nie jestem pewny czy mój router ma taką możliwość

  2. Program ograniczający przepustowość łącza

Proszę o waszą wypowiedź którą z alternatyw mi polecacie, może istnieje jakaś inna o której nie wspomniałem - podzielcie się wiedzą :smiley:

Aha i jeszcze jedno gdyby ktoś mógł pomóc w konfiguracji danego sposobu to byłbym bardzo wdzięczny :wink:

Pozdrawiam

A czy masz już router? Jeśli nie to kup taki, który posiada funkcję QoS chociaż 1 mb to za bardzo nie ma co dzielić :). Programy do ograniczania przepustowości trzeba instalować w obu kompach i ustawiać szybkość każdego programu który łączy się z netem np. NetLimiter.

Mój router = PENTAGRAM CERBERUS P6331-4A. Co do tego programu to próbowałem coś w nim robić ale po ustawieniu na jednym kompie limitu (tak mi się zdaję) na przeglądarkę to gdy np chciało się tam oglądnąć filmik na YT to zamiast oczekiwanego efektu - wolniejszego bufa, program wyłączał mi przeglądarkę - za wszelkie niejasności z góry przepraszam.

Żeby podzielić łącze router musi posiadać tzw. dynamiczny podział łącza - Twój router tej funkcji nie posiada.

Regulowanie przydziałem pasma dla poszczególnych programów na komputerze uzyskasz stosując program Netlimiter (płatny) lub inny program do zarządzania łączem o podobnych właściwościach np.Band Speed Balancer.

Band Speed Balancer - czytałem o nim niestety program jest niedostępny tz nie da się ściągnąć z żadnej strony :frowning:

To prawda ciężko go znaleźć.

http://kazus.ru/programs/download/5619/ z prawej strony strony jest napis Скачать файл - pobierz plik.

Serwer jest rosyjski więc za nim zainstalujesz program, po pobraniu sprawdź go antywirusem czy nie ma tam żadnej niespodzianki!

Dowiedziałem się że istnieje coś takiego jak “priorytety”. Jeśli ktoś coś o nich wie byłbym wdzięczny o podzielenie się wiedzą. A chodzi jak w temacie by przeglądając internet na 1 pc to na 2 grając w gry nie było “lagow”. Z góry dziękuję.