P6331-4A - Konfiguracja łącza


(Pomaranczan) #1

Witam, chciałbym skonfigurować moje łącze internetowe(1mb) które jest dzielone na 2 komputery w taki sposób by każdy komputer miał do dyspozycji 512. Trochę czytałem na forach i jedyne co udało mi się ustalić to to iż są 2 sposoby na uzyskanie danego efektu:

  1. Konfiguracja routera (funkcja QOS?) - niestety nie jestem pewny czy mój router ma taką możliwość

  2. Program ograniczający przepustowość łącza

Proszę o waszą wypowiedź którą z alternatyw mi polecacie, może istnieje jakaś inna o której nie wspomniałem - podzielcie się wiedzą :smiley:

Aha i jeszcze jedno gdyby ktoś mógł pomóc w konfiguracji danego sposobu to byłbym bardzo wdzięczny :wink:

Pozdrawiam


(JoteS) #2

A czy masz już router? Jeśli nie to kup taki, który posiada funkcję QoS chociaż 1 mb to za bardzo nie ma co dzielić :). Programy do ograniczania przepustowości trzeba instalować w obu kompach i ustawiać szybkość każdego programu który łączy się z netem np. NetLimiter.


(Pomaranczan) #3

Mój router = PENTAGRAM CERBERUS P6331-4A. Co do tego programu to próbowałem coś w nim robić ale po ustawieniu na jednym kompie limitu (tak mi się zdaję) na przeglądarkę to gdy np chciało się tam oglądnąć filmik na YT to zamiast oczekiwanego efektu - wolniejszego bufa, program wyłączał mi przeglądarkę - za wszelkie niejasności z góry przepraszam.


(Redghost) #4

Żeby podzielić łącze router musi posiadać tzw. dynamiczny podział łącza - Twój router tej funkcji nie posiada.

Regulowanie przydziałem pasma dla poszczególnych programów na komputerze uzyskasz stosując program Netlimiter (płatny) lub inny program do zarządzania łączem o podobnych właściwościach np.Band Speed Balancer.


(Pomaranczan) #5

Band Speed Balancer - czytałem o nim niestety program jest niedostępny tz nie da się ściągnąć z żadnej strony :frowning:


(Redghost) #6

To prawda ciężko go znaleźć.

http://kazus.ru/programs/download/5619/ z prawej strony strony jest napis Скачать файл - pobierz plik.

Serwer jest rosyjski więc za nim zainstalujesz program, po pobraniu sprawdź go antywirusem czy nie ma tam żadnej niespodzianki!


(Pomaranczan) #7

Dowiedziałem się że istnieje coś takiego jak "priorytety". Jeśli ktoś coś o nich wie byłbym wdzięczny o podzielenie się wiedzą. A chodzi jak w temacie by przeglądając internet na 1 pc to na 2 grając w gry nie było "lagow". Z góry dziękuję.