Pad systemu po resecie Wina


(pakeroso) #1

Jak u każdego sporadycznie zdarza się i u mnie że zawisi mi się system (XP) wynikiem czego jest to że muszę go "twardo" zresetować. Problem polega na tym że po takim resecie Win ładuje się do momentu pojawienia się tapety po czym ponownie zawiesza się niemogąc załadować większości procesów. Ładuje się natomiast dobrze w trybie awaryjnym gdzie jedynym sposobem w jaki potrafię sobie z tym poradzić jest przywracanie systemu (chyba że żaden punkt przywracania nie istnieje - wtedy "format C"). Podejrzewam że problem ten jest wynikiem działania jakiejś aplikacji - tylko której?


(Bukosss) #2

Zapoznaj się z procedurą postępowania w celu rozpoznania błędu TU korzystając z Microsoft Debugging Tools. Program zlokalizuje bibliotekę/aplikację powodującą zatrzymanie systemu.


(pakeroso) #3

Dzięki za pomoc.

Jednak okazuje się że ten artykuł niestety nie jest związany z moim problemem gdyż folder minnidump jest pusty pomimo włączonego monitorowania błędów


(qrczak13) #4

Start > uruchom > eventvwr > zakładka system > błędy na czerwono z czasu restartu > dwuklik > przepisz co w opisie


(pakeroso) #5

I tutaj nie są odnotowane żadne zdarzenia z godziny w której miałem problem z kompem.


(qrczak13) #6

Nic z napisem błąd, application error?

Sprawdź jeszcze zakładkę aplikacje.


(pakeroso) #7

I tu wszystko GIT chociaż w dzienniku zdarzeń systemowych jest cała masa błędu:

"Usługa Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny zależy od usługi Telefonia, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia"

ale nic z godziny awarii.


(qrczak13) #8

Wejdź start > uruchom > services.msc i poszukaj jak są ustawione.

Wejdź do konsoli odzyskiwania i daj komendę

Chkdsk /r

A od kiedy tak się dzieje? Po zainstalowaniu czegoś, robiłeś coś w budzie (a czysto w niej chociaż?)?


(Edlib) #9

jeśli wchodzi aż do tapety i wtedy się zawiesza, to przyczyną może być któryś z programów autostartu - wyłączaj z autostartu pojedynczo i

sprawdzaj


(pakeroso) #10

Ustawiłem już telefonię na uruchamianie ręczne (wcześniej była wyłączona) i jak na razie nowe błędy nie są już dodawane do dziennika.

A dzieje mi się tak chyba od czasu kiedy założyłem LANa w domu i za każdym razem po twardym resecie kompa kiedy zdarza mi się zwiesić system. Bywało że stawiałem nowego Wina poinstalowałem wszystko jak trzeba i po awarii jakiegokolwiek programu znowu wszystko padało. Być może to rzeczywiście wina LANa?

Złączono Posta : 15.03.2007 (Czw) 0:11

Wyłączałem cały autostart i też lipa.

A jest taka możliwość że sterownik sieciowy po resecie nie chce się ładować i to on blokuje mi dalsze uruchamianie procesów?


(Edlib) #11

a jak tapeta już jest daje się uruchomić menedżera zadań?


(pakeroso) #12

Tak jest. Menedżera daje i nic poza tym.


(qrczak13) #13

Przeinstaluj stery od sieciówki.

start > uruchom > msconfig > uruchamianie > wyłącz wszystkie > potem zakładka usługi > zaznacz Ukryj wszystkie usługi M$ > i ponownie wyłącz wszystkie > ok i uruchom ponownie.