Pada dysk (Acer E1), Windows 8 na Recovery

Słuchajcie mam mega problem. Pada mi dysk w lapku Acer E1, system już się nie włącza, bios wykrywa dysk. Wcześniej system coś się próbował ładować, ale kończyło się na jego nieskutecznym naprawianiu i tak w kółko. Przywracanie ani nic nie było wykonywalne. Teraz już nawet lapek nie może jakby zbootować z dysku, wyskakuje “No bootable device, hit any key”. Nie pomaga przestawianie opcji w biosie (legacy bios i uefi), już pada całkiem dysk raczej. 

Jedyna opcja wejścia na niego jest przez Ubuntu na kompie stacjonarym, na Windowsie niewykonalne nie wiem czemu. Udało mi się skopiować pliki ze studiów, to dla mnie najważniejsze.

No i teraz przechodzę do rzeczy. Mam tam win 8.1 od razu z kompem był. Nie ma żadnej płyty i nie było. Na kompie też nie ma naklejki z cdkeyem i nie było. Wszystkie przywracania windowsa itp robiłem z systemu, z dysku i nie było problemów. Tylko teraz oddaję kompa do serwisu zewnętrznego (już dawno po gwarancji) i jeżeli wymienią dysk (innej możliwości nie widzę) to stracę windowsa właśnie. Nie sądzę, aby się przejmowali moją windą na starym dysku.  Macie jakiś sprawdzony sposób na skopiowanie tej partycji recovery? A jeżeli ją skopiuje to co dalej? Mam ją na stacjonarnym, naprawiam lapka i jak znów zrobić, aby było wszystko jak przed wymianą dysku? Jest bardzo dużo tematów w necie, ale żadnych konkretów, wszędzie filozofowie, a nie widzę, żeby ktoś to rozwiązał. Proszę o pomoc.

  1. Nie zrobiłeś płyt recovery jak było sprawne - teraz już wiesz po co miałeś tam odpowiedni soft.

  2. Dzwonisz do Acer polska, opisujesz sytuację, jak coś wspomną o płytach co miałeś zrobić, mów, że zrobiłeś ale zleżały się i nie można odczytać.

  3. Przed rozmową przygotuj nr fabryczny sprzętu bo padnie takie pytanie.

  4. Poproś o przesłanie na mail formularza “Prośba o Kopię Płyty Odzyskującej (Recovery CD)”

  5. Zapytaj czy płacisz za przesyłkę itp. Jeśli tak to, złóż reklamację itp (przyjmują przez telefon), po rozpatrzeniu na 99% za darmo.

  6. Poproś o adres mail pod jaki wysłać wypełniony druczek.

  7. Wypełnij i wyślij. Czas oczekiwania około 1-2 tyg.

Pobierz sobie Windows 8.1 ze strony Microsoftu http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media

kliknij tworzenie nośnika tam sobie wybierzesz wersje systemu Windows tym narzędziem będziesz mógł utworzyć bootowalnego pendrive lub obraz ISO który będziesz mógł nagrać na płytę DVD

Dziękuję bardzo za pomoc. Słuchajcie, ale jakbym dał radę jeszcze odzyskać tą recovery to którym programem to zrobić. Macie jakiś sprawdzony i oczywiście darmowy, który to ogarnie? Pytam bo jak pisałem na Ubuntu jeszcze jakoś daje radę wejść na ten dysk.