Padający dysk?

(Daniellasek) #1

Mam dysk Seagate 160GB, Sata II, (zakupiony pod koniec czerwaca tego roku) i mam taki problem: dysk trzeszczy, czy to oznacza ze sie konczy jego zywot ? Jesli tak to jak to sprawdzic ? Bo che go wziąć na gwarancje, ale słyszałem ze jesli sprawdza go w serwisie a bedzie z nim wszystko ok to ja poniose za to koszy, czy to jest prawa ?

(Wwerewolf2) #2

Jak dysk jest na gwarancji to jakim dudem ponościsz poszty, idziesz i mówisz, że cośtrzeszczy a nie powinno i chcesz żeby Ci to sprwdzili dysk jest na gwarancji więć niepodnośisza zadnych kosztów. WEdług mnie proste i logiczne.

(McDracullo) #3

Według mnie nie ponosisz zadnych kosztów.

Trzeszczy podczas odczytu/zapisu danych, czy podczas spoczynku?

Defragmentacja.

(Daniellasek) #4

Podczas odczytu i zapisu, robiłem defragmentacja.

(zciwo) #5

śmiał idź do sklepu z gwarancją lub paragonem :slight_smile:

(PaPuX) #6

A czy to czasami nie normalne??

Przecież dyski (szczegulnie szybkie) wydawają trzeszczące dzwięki podczas zapisu oczytu.

(JNJN) #7

A może defragmentacja dysku/wszystkich partycji wystarczy.

Usuń z niego wszystkie partycje - ma być jak nowy,załóż i sformatuj na NTFS.

Podaj co podaje Smart dysku z programu Everest.

(Daniellasek) #8

SMART mojego dysku

(ak6) #9

Nie seagate. To dość ciche dyski. Korzystam tylko z takich. Proponuję serwis. Chyba, że wolisz aż całkiem padnie :mrgreen:

A śrubki dobrze dokręcone??

(Daniellasek) #10

Śrubki dobrze, a jeszcze mam pytanie czy musze zabierać całą jednostke czy moge tylko dysk wykręcić ??

(McDracullo) #11

lasio08 jak masz gware tylko na dysk to wykręc dysk i nie powinno byc problemu.

(ak6) #12

Jak masz plomby na obudowie to całość jak nie masz to możesz wyjąć dysk

(JNJN) #13

Jeśli odczyt ze smart jest poprawny powinno być z dyskiem dobrze,chyba że siada mechanika dysku,a to słychać.

Spróbuj tego co pisałem,jak to samo dysk serwis.

(Daniellasek) #14

Dobra dzieki wszystkim za rade najpierw spróbuje tak jakmówi JNJN, jak nic to mykam do serwisu :slight_smile: