Padanie systemu

Mam taki problem, że mniejwięcej co 2 tygodnie pada mi system (XP) :frowning: .Objawia się to tym że kompa nie da się uruchomić.Po właczeniu wyskakuje mi jak chce go odpalić: w trybie awaryjny, w normalnym, … . Co bym nie kliknął to i tak się nie odpali tylko się zrestartuje i znowu wyskoczy to co wcześniej. Nie mam pojęcia co jest, moze mój staruszek ma coś padnięte. POMOCY. PLZZZ.

Z GORY DZIĘKI ZA PORADY.

To może być wszystko, i płyta głowna, i pamięć, i zasilacz itd. Moim zdaniem dobrze by było znaleźć dobry serwis do zdiagnozowania, najlepiej w momencie kiedy już nie bedziesz mógł odpalić systemu, choć wcześniej tez można próbować. W serwisach mają coś takiego, jak Karta diagnostyki PC POST-TEST PCI .

Może uda się ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy.

Ewentualnie możesz samemu sprawdzać, jak mozesz to zmień RAM na jakiś pewny i zostaw tylko kartę grafiki, lub grafikę też wstaw jakąś inną, siecówkę na moment odpalenia wyjmij. Jeśli masz np. dwa dyski pozostaw tylko jeden itd.

Ponadto czy jak już nie chce odpalić Ci się system, czy możesz bez problemów na nowo system postawić?

Opisz konfigurację sprzętową komputera.

Pozdrawiam 8)

Dzięki za rady. Zasilacz to raczej mogę wyeliminować bo jakies 2 miechy temu sprawiłem sobie nowy. jeszcze raz dzieki


Połaczone posty - Golden Finger - Jak nie ma odpowiedzi to dopisuj do starego postu przez opcję zmień.


System stawiam bez problemu po tym jak mi się wysypie. Opis: Grafika- nvidia riva tnt2, 256 ram-u, dysk 40Gb Seagate, płyta główna to chyba coś na chipsecie Via jesli się nie myle. Lipe mam troszeczkę bo nie mam tego wszystkiego gdzie sprawdzić. :frowning: Pozdrowianka i dzięki.

Możesz wszystko sobie sprawdzić programem AIDA dostępny w Vortalu http://www.dobreprogramy.com/index.php?fraza=aida&dz=10

Pozdrawiam 8)