Padanie systemu

Od jakiegoś czasu (6 miechów) pada mi co jakiś czas system Pozyczyłem od kolegi jego dysk i na nim też mi sie wysypuje.Polega to na tym że normalnie zamykam kompa a jak chce go uruchomić to juz sie nie da. Wyskakuje mi ekran w jakim trybie chce uruchomić kompa.Jaki bym nie wybrał to i tak lipa. Dziwi mnie jeszcze taki napis na pierwszej stronie jak tylko odpalam kompa: Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed. Nie wiem może to tak ma byc? Jaka moze być przyczyna? Stawiałem juz 2000 i XP

Post 1

zobacz czy docisnieta jest tasma , moze ci sie uszkodzila ,wymien na nowa ,no chyba ze ci Ide0,1,[kontroler] padl to by byl problem

i aby napewno podlaczyles odpowiednia tasme, bo z tego wynika ze nieobslguje twoj kontroleler tasm 80 zylowych ata 100/133 tylko zwykle

zobacz to bo z tego wynika ze nieodpowiedni przewod zalozyles

Post 2

wywychodzi raczej ze masz alozyc tasme 80 zylowa tak mi sie zdaje bo przetlumaczeniu ups nzi ta co masz sprawdz i daj znac

--------------------------

Używaj opcji Zmień

Asterisk

Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed

Ponownie zainstaluj na kanale IDE kabel 80 żyłowy

albo

Nie wykryto na kanale IDE kabla 80 żyłowego

Prawdopodobnie masz uszkodzony.

Ale czy to moze być przyczyną wysypywania się windy ??

na a jak ma pobierać winde uszkodzoną taśma :?: hee

ja raz miałem taki dinks, iz wyciagłem grafe(przegrzała sie) włożyłem ponownie do kompa a tam jedna partycja wyczyszczona :confused: dziwne nie, dotej pory niewiem co sie stało :confused:

Post OT :arrow: Kosz

Pozdrawiam :okulary:

To jest bzdura dla tego komunikatu

Kontroler jest przystosowany do kabla 80 żyłowego, jeśli masz włożony 40 żyłowy, to masz dlatego taki komunikat.

Mam dokładnie to samo. Zamieniłem kable 80 na 40 i przy uruchamianiu na pierwszym ekranie właśnie to się pokazuje. Nie jest to przyczyna Twojego problemu. Komunikat ten nie jest spowodowany uszkodzeniem taśmy.

Ale zawsze można taśmę zmienić na inną, o takej samie liczbie żył.

Pozdrawiam :okulary:

Nie rozumiem Cie za bardzo Golden

Ja Napisałęm:

Ponownie zainstaluj na kanale IDE kabel 80 żyłowy 

albo 

Nie wykryto na kanale IDE kabla 80 żyłowego

Cz tu jest jakaś spszeczność z tym co Ty napisałeś?

Możliwe że to nie taśma. Zresztą pisałem “prawdopodobnie” :lol:

Twój wniosek o komunikacie “Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed” wynikający z całej wypowiedzi.

Pozdrawiam :okulary:

Ok.Rozumiem. Naprowadziliśmy M@rcinus-a na trop niech sprawdza możliwośći. :slight_smile:

Skołuje sobie nową taśme i zobacze co się będzie działo.

Dzięki za rady.

Nie wiem czy ktoś jeszcze przeczyta ten post, no ale. Zarzuciłem nową taśme i nie ma już tego napisu. Ale problem z system jak był tak jest dalej. Już sam nie wiem co robić.

Tu są dwie możliwość, dysk albo płyta główna. Jak sie da to podmień dysk od kolegi , najlepiej z tym samym systemem.

Tu coś zalicza padaczke więć kopia danych by sie przydała.

Wejdz jeszcze w ustawienia biosu i ustaw tam wszystko na domyślne.

Ps.

Zasilacz też może padać.

Teraz może powinieneś przeinstalować system…

Czytasz posty?

Bo wstwiłeś kabel 80 żyłowy. Komunikat nie był o błędzie ale był informacją.

Szukać przyczyny w innym komponencie kompa np. zasilacz, karta sieciowa, karta grafiki, pamięć RAM, dysk HDD, może CD-ROM, a może w ogóle płyta gł. etc

Pozdrawiam :okulary: