Padł dysk Seagate?

Witam. Mam problem z dyskiem Seagate 160 GB. Ten dysk mam od roku i nie wiem czy to normalne czy nie ale od samego początku było słychać charakterystyczną pracę, chodziło więc nie zwracałem na to uwagi. Dzisiaj przy włączaniu komputera za raz po pojawieniu się pulpitu pojawił się Blue screen, i zaczął się ponownie uruchamiać i na tym zaprzestał. Dodam że mam dwa dyski Samsung gdzie jest system czyli c: , a drugi Seagate jako d: na którym miałem tylko same prywatne pliki. Więc pomyślałem że odkręcę komputer i sprawdzę. Odłączyłem wadliwy dysk od zasilenia ( komputer był wyłączony ) i podłączyłem go z powrotem. Przy uruchamianiu komputera pojawił się komunikat po ang. że coś z dyskiem jest nie tak i zalecane jest aby sprawdzić system plików na tym dysku, więc stwierdziłem że niech przeskanuje, pojawiało się że są pliki które nie da się ich sprawdzić i po 67% skanowania, skanowanie nie było kontynuowane. Próbowałem jeszcze dwa razy ale to samo się działo. Więc odpiąłem wadliwy od zasilania dysk i komputer się normalnie uruchomił. I moje pytanie czy z tego dysku jeszcze coś będzie i czy możliwe jest jakiekolwiek dane odzyskać, czy może go wyrzucić:(? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam :slight_smile: Wspomnę że ma system Vista HP, ale to chyba bez różnicy jaki ma się system ( przynajmniej tak mi się wydaję - ale mogę się mylić ).

Może coś uda Ci się odzyskać Testdiskiem.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … otoRec+6.9

Ale czy ten program działa spod Windows? jeżeli tak to nic z tego, bo komputera z wadliwym tym dyskiem nie uruchomię.

Nigdy więcej seagate’a nie kupię… O masakra… Mi po 10 miesiącach padł 250GB seagate 7200.10, ale ja miałem na tyle szczęścia, że zanim padł to wydawał z siebie stukot, chyba nieprawidłowa praca głowicy, więc zanim padł na poważnie to przez ubuntu livecd pozrzucałem z niego dane na drugi dysk który specjalnie na tę “okazję” kupiłem, a i backup danych nie odbył się bezproblemowo, przez jego nieprawidłową pracę komp się resetował podczas kopiowania plików z tego dysku i były problemy z uruchomieniem kompa gdy ten dysk był podłączony. Szczęśliwie po kilkunastu godzinach męczarni udało mi się zrzucić wszystkie cenne dane z niego.

Jeśli miałeś tam jakieś naprawdę ważne i cenne dane to lepiej oddaj ten dysk fachowcom do odzyskania z niego danych, ontrack Polska:

http://www.krollontrack.pl/

Choć ich usługi nie są tanie.