Padł GeForce 7300GT - czym go zastąpić?

Parę dni temu padła karta graficzna GeForce 7300GT w moim leciwym komputerze. Nie wiem, czym ją zastąpić. Pozostałe komponenty komputera są na tyle niewydajne, że na pewno będą nową kartę ograniczać. No i najważniejsze - karta musi być na AGP.

Myślałem o Radeonie, bo mam sentyment do tych kart. Z tego, co pamiętam, wyższy numer Radeona wcale nie musi oznaczać lepszej karty, dlatego myślałem o Radeonie HD 3850 , bo takie są jeszcze na AGP i mają wyższą wydajność niż rodzina HD 4600.

Czy to dobry wybór? Kupno nowego komputera na razie nie wchodzi w grę, bo muszę wyłożyć trochę kasy na swoje wymarzone Mitsubishi. Czy jest w ogóle sens montować taką kartę do mojego komputera? Może lepiej byłoby poszukać jakiejś taniej używki o parametrach nie gorszych niż dotychczasowa karta? I co z zasilaczem - udźwignie ewentualnego nowego Radeona? Na kartę mogę wyłożyć do 300 zł.

Jeżeli chodzi o gry, to gram raczej w starsze tytuły. Najwyższe wymagania, co do karty, mają chyba SpellForce 2, Half-Life 2 i Tomb Raider: Underworld, ale skoro dotychczasowa karta jakoś je ciągnęła, to i nowa sobie poradzi.

Nie ma sensu, x1650 będze dobra.

Nic nie ma sensu, najlepiej nic nie kupować, komp za stary od razu na śmietnik

Za 300 zł to nawet używanej nie kupisz, chyba że się cudem trafi, zwykle cena to ~350 zł

7600GS/GT na DDR3 Palit/Galaxy np

http://allegro.pl/item744701618_najtani … 600gt.html

Problem się rozwiązał :slight_smile: Za 200 zł kupiłem nowego Radeona HD 3650 a GeForce-a chce kupić znajomy, który twierdzi, że go sobie naprawi. Bilans to -150 zł na zakup Radeona a to chyba nie jest źle, jak na taką kartę. Wydajność Radeona HD 3650 w testach, które robiłem jest o 80 - 120% wyższa od GeForce-a 7300 GT. Dziękuję za opinie. Temat do zamknięcia.